Galimybių nerealizavęs Andrius Gudžius finale liko dvyliktas

Lietuvos lengvaatlečiui Andriui Gudžiui disko metimo rungties finale nepavyko aplenkti nė vieno varžovo. Ketvirtą rezultatą atrankoje parodęs lietuvis (65,18 m) finale numetė puspenkto metro mažiau bei liko dvyliktas.

Andrius Gudžius finale neaplenkė nė vieno varžovo.<br>Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr.

Aug 13, 2016, 5:18 PM, atnaujinta May 16, 2017, 12:52 AM

Pirmu bandymu lietuvis įrankį numetė 60,66 m, antru – 58,89 m, o trečiasis metimas skriejo už sektoriaus ribų.

Vos prieš keturis mėnesius nebuvo aišku, ar olimpinį normatyvą kišenėje turėjęs lietuvis išvis vyks į Rio de Žaneirą – sportininkas patyrė stresinį pėdos lūžį bei gulėsi ant operacinio stalo. Pirmomis oficialiomis šių metų varžybomis A.Gudžiui tapo Europos čempionatas, kuriame jis užėmė 13 vietą.

Tarp finalo dalyvių lietuvio asmeninis rekordas ir buvo prasčiausias.

Aukso medalį iškovojo vokietis Christophe'as Hartingas, paskutiniu šeštu bandymu pakilęs iš ketvirtos vietos į pirmą – 68,37 m. Sidabras atiteko lenkui Piotrui Malachowskiui (67,55 m), bronza – kitam vokiečiui Danieliui Jasinskiui (67,05 m).

Itin nesėkmingai varžybos baigėsi estams: po paskutinių metimų iš antros vietos į ketvirtą buvo išstumtas Martinas Kupperis (66,58 m), o Gerdas Kanteris liko penktas (65,10 m).

Beje, praėjusiose olimpinėse žaidynėse triumfavo dabar nugalėjusio Ch.Hartingo brolis Robertas.

Vasaros olimpines žaidynes RIO2016 žiūrėkite per „Lietuvos ryto“ televiziją arba portale www.lrytas.tv