Olimpiniame baseine – pasaulio rekordas ir M. Phelpso sidabras

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpiniame baseine buvo išdalinti dar keturi medalių komplektai. Dėl vieno iš jų kovojo ir lietuvis Simonas Bilis, 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje finišavęs aštuntas. Tuo tarpų vienas iš keturių finalų baigėsi netikėtai – sidabro medaliai buvo įteikti net trims plaukikams.

100 m plaukimo peteliške rungtyje sidabro medalius iškovojo net trys sportininkai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Aug 13, 2016, 9:10 AM, atnaujinta May 16, 2017, 1:54 AM

27-ą olimpinį apdovanojimą karjeroje iškovojo Michaelas Phelpsas: amerikietis 100 m plaukimo peteliške rungtyje užėmė antrą vietą (51,14 sek.). Olimpiniu čempionu tapo Singapūro plaukikas Josephas Schoolingas (50,39 sek.), o dar du sidabro apdovanojimai atiteko identiškai kaip M.Phelpsas nuplaukusiems vengrui Laslo Csehui bei PAR plaukikui Chadui Guy‘ui Bertrandui Le Clos.

Primename, kad M.Phelpsas Rio de Žaneire taip pat iškovojo keturis aukso medalius.

Dar vieną apdovanojimą prie trijų olimpinių aukso medalių pridėjo vengrė Katinka Hosszu, kuri antra finišavo 200 m plaukimo nugara rungtyje. Ją vos 0,06 sek. pranoko amerikietė Madeline Dirado (2 min. 5,99 sek.). Bronza atiteko kanadietei Hilary Caldwell (2 min. 7,54 sek.).

Moterų 800 m plaukimo laisvu stiliumi intrigos nebuvo – pasaulio rekordą pagerinusi amerikietė Katie Ledecky artimiausią varžovę pranoko daugiau nei 11 sekundžių. Distanciją ji įveikė per 8 min. 4,79 sek., o sidabrą iškovojusi britė Jazz Carlin – per 8 min. 16,17 sek. Trečią vietą iškovojo vengrė Boglarka Kapas – 8 min. 16,37 sek.

Olimpinės plaukimo varžybos baigsis šeštadienį.