Apie medalį kalbėjęs kanojininkas H. Žustautas nepateko į finalą

Olimpiniam debiutantui Henrikui Žustautui nepavyko patekti tarp aštuonių stipriausių kanojų vienvietininkų 200 m nuotolyje – lietuvis sėkmingai įveikė atranką ir parodė penktą geriausią rezultatą, bet sustojo pusfinalyje ir nesugebėjo prasibrauti į finalą, kuriame varžysis aštuoni sportininkai.

H.Žustautas.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
H.Žustautas.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Aug 17, 2016, 3:38 PM, atnaujinta May 15, 2017, 3:49 PM

22-ejų sportininkas nuotolį pusfinalyje įveikė vos per 41,274 sek. Jis labai prastai startavo ir nesugebėjo pavyti varžovų. Pirmajame pusfinalyje jis liko šeštas tarp septynių sportininkų.

Tarp 21 sportininko pusfinalyje lietuvis užėmė 16 vietą. Jis varžysis B finale.

Lietuvio plaukimą laimėjo brazilas Isaquias Queirozas dos Santos – 39,659 sek. Antras liko ispanas Alfonso Benavidesas Lopezas de Ayala – 40,038 sek.

Atrankoje H.Žustautas sunkiai valdė jaudulį, bet nuotolį įveikė per 40,048 sek. ir savo plaukime liko antras. Tarp visų sportininkų jis parodė penktą rezultatą.

Prieš varžybas sportininkas kalbėjo apie medalį, o jį jam kabino ir olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas.

Pusfinalyje irkluotojai buvo suskirstyti į tris plaukimus po septynis. Į finalą iš kiekvieno pusfinalio pateko po du sportininkus ir dar du greičiausi iš užėmusių trečiąsias pozicijas.

Į Rio de Žaneirą H.Žustautas atskrido likus dviem dienoms iki starto ir spėjo pasitreniruoti porą kartų.

Vienviečių kanojų 200 m distancijos varžybose buvo surengti keturi atrankos plaukimai, kuriuose startavo 25 irkluotojai. Į pusfinalį pateko 21.