Lengvoji atletika

Ch.Sallahas Cisse iškovojo istorinę pergalę.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 20, 2016, 10:52 AM, atnaujinta May 15, 2017, 9:33 AM

Tai buvo vos trečiasis Dramblio Kaulo Kranto sportininkų iškovotas medalis per visą dalyvavimo olimpinėse žaidynėse istoriją ir pirmasis aukso.

22-ejų metų afrikietis finale penktadienį 8:6 įveikė Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją 25-erių metų britą Lutalo Muhammadą. Pergalę Dramblio Kaulo Kranto sportininkui lėmė tikslus smūgis koja į varžovo galvą paskutinę kovos sekundę.

Bronzos medalius iškovojo 20-metis tunisietis Oussama Oueslati ir 25-erių metų azerbaidžanietis Miladas Beigis Harčeganis.

Moterų varžybose svorio kategorijoje iki 67 kg triumfavo 28-erių metų Pietų Korėjos atstovė Oh Hyeri. Ji finale 13:12 įveikė 2013 metų pasaulio čempionę 23-ejų metų prancūzę Haby Niare. Bronzos medaliais pasipuošė 22-ejų metų Dramblio Kaulo Kranto atstovė Ruth Gbagbi ir Londono žaidynių vicečempionė 24-erių metų turkė Nur Tatar.  R.Gbagbi iškovotas olimpinis apdovanojimas buvo antrasis jos šalies istorijoje.

Vyrų estafetės 4x100 m finale greičiausi buvo Jamaikos sprinteriai Nesta Carteris, Yohanas Blake'as, Nickelis Ashmeade ir Usainas Bolt. Jamaikiečiai distanciją įveikė per 37,27 sek. ir trečią kartą iš eilės iškovojo šios rungties aukso medalius.

29-erių metų U.Boltas olimpiniu čempionu tapo jau devintąjį kartą. Jis trečiosiose žaidynėse iš eilės iškovojo auksą 100 m, 200 m bėgimuose bei su komandos draugais – estafetėje. Tituluotasis bėgikas pareiškė, kad penktadienį buvo paskutinis olimpinis startas jo karjeroje.

Sidabro medalius iškovojo Japonijos sprinteriai (37,60 sek.), o bronzos medaliai atiteko kanadiečiams (37,64 sek.). Treti finišavę amerikiečiai (37,62 sek.) dėl taisyklių pažeidimo perduodant estafetės lazdelę buvo diskvalifikuoti, tad bronzos medalius pelnė kanadiečiai.

Moterų estafetės 4x100 m finale triumfavo nugalėtojos titulą gynusi JAV komanda.  Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner ir Tori Bowie finale finišavo per 41,01 sek. 30-metė A.Felix tapo pirmąja moterimi, iškovojusia penkis olimpinės čempionės titulus lengvosios atletikos varžybose.

Nedaug trūko, kad amerikietės nebūtų startavusios finale. Jos atrankoje pametė lazdelę ir buvo diskvalifikuotos, tačiau pateikė apeliaciją, teigdamos, kad perdavimą sutrukdė Brazilijos bėgikė. JAV komandos apeliacija buvo patenkinta ir sprinterėms leista pakartotinai įveikti distanciją.

Sidabro medalius iškovojo Jamaikos bėgikės (41,36 sek.). Jamaikietės prieš ketverius metus Londono žaidynėse taip pat buvo antros. Bronzos medaliai atiteko britėms (41,77 sek.)

Vyrų kūjo metimo varžybose penktadienį triumfavo pasaulio vicečempionas tadžikas Dilšodas Nazarovas. 34-erių metų lengvaatletis finale įrankį numetė 78 m 68 cm.

Tai pirmasis Tadžikistano olimpinis aukso medalis po atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos.

Sidabro medalį iškovojo po diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo į sportą sugrįžęs 40-metis baltarusis Ivanas Cichanas (77 m 79 cm), o bronzos – 27-erių metų lenkas Wojciechas Nowickis (77 m 73 cm).

Moterų šuolių su kartimi varžybas penktadienį laimėjo Europos čempionė graikė Ekaterini Stefanidi.  Tai pirmasis Graikijos lengvaatlečių aukso medalis nuo 2004 metų Atėnų žaidynių.

26-erių metų E. Stefanidi finale peršoko į 4 m 85 cm aukštį iškeltą kartelę. Tokį patį aukštį įveikė ir 24-erių metų amerikietė Sandi Morris, tačiau dėl didesnio nesėkmingų bandymų skaičiaus ji turėjo tenkintis sidabro medaliu.  Bronzos apdovanojimą iškovojo 19-metė Naujosios Zelandijos atstovė Eliza McCartney. Ji įveikė 4 m 80 cm aukštį.

Boksas

Moterų bokso varžybų svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėtoja tapo prancūzė Estelle Mossely. 24-erių metų boksininkė finale penktadienį 2:1 įveikė 25-erių metų kinę Yin Junhua.  ronzos medalius pelnė 23-ejų metų rusė Anastasija Beliakova ir 35-erių metų suomė Mira Potkonen. Šioje svorio kategorijoje kovojo 12 boksininkių.

Laisvosios imtynės

Vyrų laisvųjų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 57 kg aukso medalį iškovojo gruzinas Vladimeras Chinčegašvilis. Londono olimpinių žaidynių vicečempionas 25-erių metų gruzinas finale penktadienį 4:3 nugalėjo 20-metį japoną Rei Higuchi.  Bronzos medalius iškovojo 27-erių metų iranietis Hassanas Rahimi ir 25-erių metų azerbaidžanietis Hadžis Alijevas.  Šioje svorio kategorijoje varžėsi 20 imtynininkų.

Svorio kategorijoje iki 74 kg triumfavo 21-erių metų iranietis Hassanas Yazdanicharati). Jis finale techniniais taškais nugalėjo 29-erių metų rusą Aniuarą Gedujevą. Bronzos medaliai atiteko 26-erių metų Džabrailui Hasanovui iš Azerbaidžano bei 25-erių metų turkui Sonerui Demirtui.  Šioje kategorijoje kovėsi 20 dalyvių.

Dviračių krosas

Vyrų mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybų nugalėtoju tapo amerikietis Connoras Fieldsas. 23-ejų metų JAV atstovas finale penktadienį trasą įveikė per 34,642 sek.

Sidabro medalį iškovojo 25-erių metų olandas Jelle van Gorkomas (35,316 sek.), bronzos – 22-ejų metų kolumbietis Carlosas Ramirezas (35,517 sek.).

2008 ir 2012 metų olimpinis čempionas 29-erių metų latvis Maris Štrombergas ir 28-erių metų jo tautietis Edžus Treimanis neįveikė ketvirtfinalio barjero.

Moterų varžybose triumfavo 24-erių metų kolumbietė Mariana Pajon. Ji finale finišavo per 34,093 sek. ir apgynė prieš ketverius metus Londone iškovotą olimpinės čempionės titulą. Sidabro medalis atiteko 25-erių metų amerikietei Alise Post (34,435 sek.), bronzos – 25-erių metų Venesuelos atstovei Stefany Hernandez (34,755 sek.).

Žirgų sportas

Konkūrų varžybas laimėjo 58-erių metų britas Nickas Skeltonas, jojęs žirgu Big Star.  Tai pirmasis Didžiosios Britanijos atstovų olimpinis medalis asmeninėse konkūrų varžybose po 44 metų pertraukos.

Sidabro medalį iškovojo 44-erių metų švedas Pederis Fredricsonas su All In, o bronzos – Pekino olimpinių žaidynių čempionas 48-erių metų kanadietis Ericas Lamaze'as su Fine Lady 5.

Per du ratus net šeši raiteliai išvengė klaidų ir baudos taškų, todėl galutinė rikiuotė sprendėsi papildomoje rungtyje. Ją be klaidų įveikė N.Skeltonas ir P.Fredricsonas, tačiau Didžiosios Britanijos raitelis trasą įveikė greičiau ir pasipuošė aukso