Lietuvos sporto savaitė: jaunimo sidabras ir „Lietkabelio“ bomba

Kol geriausieji Lietuvos sportininkai kovojo olimpiniame Rio de Žaneire, daug arčiau namų mūsų šalies sporto aistruolius nudžiugino jaunųjų krepšininkų rinktinė, laimėjusi Europos 16-mečių čempionato sidabro medalius. Daug prasčiau pasirodė jaunieji rankininkai, kurie, žaisdami namie, Europos 18-mečių čempionato žemesnės pakopos turnyre liko paskutiniai.

Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai<br>M.Kulbio nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2016-08-22 13:11, atnaujinta 2017-05-15 05:20

Lietuvoje įvyko dar vienerios varžybos – salės futbolo Europos taurės pirmojo etapo turnyras, kuriame šeimininkė Panevėžio „Baltija“ nesugebėjo iškovoti kelialapio į kitą etapą. Futbolo A lygoje praėjusią savaitę susikovė lyderiai, o kitame Europos krašte Ispanijoje dviratininkas Gediminas Bagdonas startavo „Vuelta a Espana“ daugiadienėse lenktynėse.

Rugpjūčio 15 d. Panevėžio „Lietkabelis“ pasirašė sutartis su buvusiais Lietuvos rinktinės krepšininkais Darjušu ir Kšištofu Lavrinovičiais.

Rugpjūčio 16 d. Krepšininkas Donatas Zavackas sudarė sutartį su Pėzaro „Victoria Libertas“ (Italija), kuriame taip pat žais Simas Jasaitis.

Rugpjūčio 17 d. Futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo „Trakus“ 2:1 („Žalgiris“ formaliai žaidė svečiuose, bet abi komandos rungtyniauja tame pačiame stadione).

Rugpjūčio 17 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Donny McGrathu, anksčiau žaidusiu Kauno „Žalgiryje“.

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos žiniasklaida paskelbė, kad Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Antanas Kavaliauskas susitarė dėl perėjimo iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempioną Kauno „Žalgirį“.

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio rinktinė Radome (Lenkija) Europos čempionato pusfinalyje nugalėjo Kroatiją 67:59.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio rinktinė laimėjo Europos čempionato sidabro medalius. Manto Šerniaus treniruojami lietuviai finale pralaimėjo Ispanijai 72:74. Dovydas Giedraitis buvo išrinktas į turnyro geriausių žaidėjų penketą.

Rugpjūčio 20 d. Panevėžyje baigėsi UEFA salės futbolo taurės preliminaraus etapo grupės turnyras. Panevėžio „Baltija“ paskutinėse rungtynėse pralaimėjo Sarajevo „Centar“, tarp keturių komandų užėmė antrąją vietą ir nepateko į kitą etapą.

Rugpjūčio 20 d. Baltijos septyniukių regbio čempionato nugaletojais tapo „Baltrex-Šiauliai“. Antrąją vietą užėmė Šiaulių „Vairas-Kalvis“, trečiąją – Rygos „Miesnieki“.

Rugpjūčio 20 d. Ourensėje prasidėjo daugiadienės dviračių lenktynės „Vuelta a Espana“, kuriose dalyvauja Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“). Šiais metais bent vienas Lietuvos dviratininkas startavo visose trejose didžiosiose daugiadienėse lenktynėse.

Rugpjūčio 21 d. Kaune baigėsi Europos vaikinų (iki 18 m.) rankinio čempionato antrosios pakopos turnyras. Lietuvos rinktinė pralaimėjo visas penkerias rungtynes ir tarp aštuonių komandų užėmė paskutinę vietą.