Mes galingi: Lietuva pagal žmonių skaičių ir medalius – aukštai

Rio de Žaneire leidžiasi olimpinės šventės uždanga. Paskutiniuosius savo olimpiečius pasveikinusi Lietuva paskutinę dieną sensacijų nepatyrė ir 2016 metų žaidynes baigė kraityje turėdama keturis medalių komplektus: vieną sidabrą ir tris bronzos medalius.

S.Ritteris ir M.Griškonis iškovojo sidabrą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 22, 2016, 9:50 AM, atnaujinta May 15, 2017, 6:16 AM

Aukščiausią vietą iš lietuvių Rio užėmė irkluotojų dvivietė. Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris iškovojo sidabrą.

Irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė laimėjo bronzą. Bronzos medalius iškovojo ir baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Vienintelis su vandens sportu nesusijęs lietuvis, kuriam pavyko laimėti medalį – Aurimas Didžbalis. Sunkiaatletis iškovojo bronzą.

Lietuviams olimpiadoje teko patirti tris itin skaudžius momentus. Lietuvos krepšinio rinktinė su olimpiada atsisveikino patyrusi tris pralaimėjimus iš eilės. Jonas Kazlauskas su komanda buvo išmesti ketvirtfinalyje.

Lietuva jau buvo pasiruošusi garantuotam Rūtos Meilutytės medaliui, bet šįkart plaukikei nepavyko suspindėti. Ji buvo septinta, kaip ir Lietuvos krepšininkai.

2012 metų Londono žaidynių aukso laimėtoja Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė judėjo dar vieno medalio link, tačiau jai kovą dėl vietos ant pakylos kainavo aikštingas žirgas.

Ir nors lietuviai nesurinko visų medalių, kurių širdyje tikėjosi, šalis turi kuo didžiuotis.

Rio de Žaneire Lietuva pagal gyventojų skaičių – vos 139-a tarp 207 dalyvių.

Atsižvelgus į gyventojų skaičių ir iškovotus medalius, Lietuvos sportininkai olimpinėse žaidynėse atsidūrė dvyliktoje vietoje.

727, 459 tūkst. žmonių teko po vieną medalį.

Aukščiausiai pagal šią statistiką atsidūrė Grenada. 107 tūkstančius gyventojų turinti šalis į savo sąskaitą įsirašė 1 medalį.