Lietuvos sporto savaitė. J. Kazlausko „sudie“ ir bėgikės pergalė

Jonas Kazlauskas paskelbė neketinantis toliau treniruoti Lietuvos krepšinio rinktinės, Diana Lobačevskė tapo Mechiko maratono nugalėtoja, Ieva Adomavičiūtė ir Armandas Kelmelis laimėjo pasaulio jaunimo ir jaunių irklavimo čempionato aukso medalius, Airinė Palšytė iškovojo pirmąjį tašką lengvosios atletikos Deimantinės lygos įskaitoje, o Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės nepateko į Čempionių lygos pagrindinį turnyrą. Tokia buvo pirmoji poolimpinė savaitė Lietuvos sportininkams.

J.Kazlauskas paskelbė, kad baigia karjerą rinktinėje.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Aug 29, 2016, 12:18 PM, atnaujinta May 14, 2017, 3:47 PM

Rugpjūčio 23 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pranešė, kad neketina likti šiose pareigose. J.Kazlauskas rinktinę treniravo nuo 2013 m., jam vadovaujant krepšininkai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė septintąją vietą.

Rugpjūčio 24 d. Daiva Tušlaitė („Inpa-Bianchi“) daugiadienių dviračių lenktynių „Trophee d‘Or Feminin“ galutinėje įskaitoje užėmė trečiąją vietą ir nugalėjo geriausios kalnų dviratininkės įskaitoje.

Rugpjūčio 25 d. Ankaros „Osmanlispor“, kuriame žaidžia Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas Žydrūnas Karčemarskas, pateko į Europos lygos grupių etapą. Atrankos atkrintamajame etape Ž.Karčemarskas nepraleido nė vieno įvarčio, o „Osmanlispor“ dukart nugalėjo Herningo „Midtjylland“ 1:0 ir 2:0.

Rugpjūčio 26 d. Kauno „Žalgirios“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Antanu Kavaliausku, kuris praėjusį sezoną atstovavo Vilniaus „Lietuvos rytui“. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Jimmy Baronu.

Rugpjūčio 26 d. Pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate Roterdame aukso medalį iškovojo Ieva Adomavičiūtė, laimėjusi vienviečių valčių lenktynes.

Rugpjūčio 26 d. „Vuelta a Espana“ daugiadienių dviračių lenktynių septintajame etape Gediminas Bagdonas („Ag2R La Mondiale“) užėmė šeštąją vietą.

Rugpjūčio 27 d. Europos jaunimo (iki 22 m.) paplūdimio tinklinio čempionate Salonikuose abi Lietuvos poros (Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina bei Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis) iš kovos dėl medalių pasitraukė pralaimėjusios ketvirtfinalio rungtynes.

Rugpjūčio 27 d. Lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Paryžiuje šuolių į aukštį varžybose Airinė Palšytė užėmė šeštąją vietą (1,90 m), disko metimo varžybose Zinaida Sendriūtė užėmė septintąją vietą (59,23 m). Tai buvo pirmasis šį sezoną Deimantinės lygos etapas, kuriame startavo Lietuvos lengvaatlečiai.

Rugpjūčio 28 d. Moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyre Airijoje Šiaulių „Gintra-Universitetas“ tarp keturių komandų užėmė antrąją vietą (6 taškai per 3 rungtynes) ir nepateko į pagrindinį etapą. Sekmadienį lemiamose rungtynėse šiaulietės pralaimėjo grupės nugalėtoja tapusiai Šymkento „Kazygurt“ (Kazachstanas) 0:3.

Rugpjūčio 28 d. Pasaulio jaunių (iki 19 m.) irklavimo čempionate Roterdame aukso medalį iškovojo Armandas Kelmelis, laimėjęs vienviečių valčių varžybas. Kitos lietuvių įgulos į finalą nepateko.

Rugpjūčio 28 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain“ nugalėtoju tapo latvis Maris Bogdanovičius („Rietumu-Delfin“). Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Darijus Džervus („Staki-Baltik vairas“) užėmė devintąją vietą. Lenktynės, kurias anksčiau rengdavo trys Baltijos šalys, šiais metais vyko tik Lietuvoje ir truko tik tris dienas.

Rugpjūčio 28 d. Diana Lobačevskė tapo Mechiko maratono (IAAF bronzinis lygis) nugalėtoja.