Šachmatų olimpiadoje – ir vėl Lietuvos moterų rinktinės pergalė

Rezultatai.

šachmatai<br>D.Umbraso nuotr.

2016-09-04 23:07, atnaujinta 2017-05-14 01:57

Mūsiškės sekmadienį 2,5-1,5 nugalėjo Kubos komandą. Pergalę iškovojo Salomėja Zaksaitė, o lygiosiomis savo partijas baigė Deimantė Daulytė, Daiva Batytė ir Laima Domarkaitė.

Penktąją vietą bendroje įskaitoje užimančios lietuvės (6 tšk.) pirmadienį susitiks su Kazachstano (6 tšk.) šachmatininkėmis.

Lietuvos vyrų komanda 4-0 nugalėjo Mozambiko atstovus. Po tašką iškovojo Eduardas Rozentalis, Tomas Laurušas, Vidmantas Mališauskas ir Paulius Pultinevičius.

64-ąją vietą užimanti Lietuvos rinktinė (4 tšk.) pirmadienį kovos su Paragvajaus (4 tšk.) komanda.

Šachmatų olimpiados atvirosiose varžybose dalyvauja 180, o moterų varžybose – 140 komandų. Varžybos baigsis rugsėjo 13 dieną.

Iki šiol geriausiai Lietuvos šachmatininkės pasirodė 2004 metų olimpiadoje Kalvijoje (Ispanija). Tada jos užėmė 13-ąją vietą. Aukščiausia Lietuvos šachmatininkų vieta – 21-oji. Šią poziciją lietuviai užėmė 2002 metais Blede (Slovėnija).

Rezultatai.

Moterys.

LIETUVA – KUBA 2,5:1,5 Deimantė Daulytė (ELO – 2421) – Maritza Arribas Robaina (2315) 0,5-0,5 Salomėja Zaksaitė (2298) – Yanier Marrero Lopez (2281) 1-0 Daiva Batytė (2189) – Oleiny Linares Napoles (2276) 0,5-0,5 Laima Domarkaitė (2161) – Lisandra Llaudy Pupo (2269) 0,5-0,5.

Vyrai.

LIETUVA – MOZAMBIKAS 4-0 Eduardas Rozentalis (2565) – Mateus Felizardo Viageiro Alice (2164) 1-0 Tomas Laurušas (2437) – Wilton Inacio Calicoca (2190) 1-0 Vidmantas Mališauskas (2434) – Donaldo Paiva (2164) 1-0 Paulius Pultinevičius (2351) – Milton Botao (0) 1-0.