Pasaulio sporto savaitė. S.Williams rekordas ir intriga „Formulės-1“ čempionate

S.Williams pagerino rekordą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Rolandas V.Eidvilas

Sep 5, 2016, 12:47 PM, atnaujinta May 14, 2017, 1:00 AM

Pasaulio futbolo čempionė Vokietijos rinktinė triuškinama pergale pradėjo kito čempionato atrankos turnyrą, amerikietė Serena Williams tapo visų laikų Didžiojo kirčio teniso turnyrų lydere, kolumbietis Nairo Quintana pabėgo nuo persekiotojų „Vuelta a Espana“ dviračių lenktynėse, o „Formulės 1“ pasaulio čempionate du „Mercedes“ komandos vairuotojai vėl sustiprino intrigą kovojant dėl nugalėtojo vardo.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Rugpjūčio 29 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas. Vyrų turnyro nugalėtojo vardą gina serbas Novakas Džokovičius, praėjusių metų moterų turnyro nugalėtoja italė Flavia Pennetta pernai jau baigė profesionalės karjerą.

Rugpjūčio 29 d. Kenijoje dėl įtarimų vagystėmis ir pareigų nevykdymu sulaikyti šios šalies Nacionalinio olimpinio komiteto (NOCK) generalinis sekretorius Francisas Paulas bei dar du NOCK pareigūnai. Byla pradėta nagrinėti, kai Kenijos sportininkai per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pradėjo masiškai skųstis prastu olimpinės komandos aprūpinimu.

Rugpjūčio 30 d. Mirė buvusi gimnastė čekė Vera Časlavska (74 metų), septynių olimpinių aukso medalių laimėtoja.

Rugpjūčio 31 d. Bastianas Schweinsteigeris atsisveikino su Vokietijos futbolo rinktine. Jis rinktinėje žaidė 121 rungtynes ir įmušė 24 įvarčius, o per jo paskutinįjį mačą, vykusį Miunchengladbache, Vokietija nugalėjo Suomiją 2:0.

Rugpjūčio 31 d. Šveicarijos aukščiausiasis teismas atmetė Rusijos paralimpinio komiteto apeliaciją ir paliko galioti Tarptautinio paralimpinio komiteto (IPC) sprendimą neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse.

Rugsėjo 3 d. JAV atvirajame teniso čempionate Niujorke amerikietė Serena Williams nugalėjo švedę Johanną Larsson ir laimėjo 307-ąjį karjeroje Didžiojo kirčio turnyrų mačą. Ji aplenkė pagal šį rodiklį tarp moterų pirmavusią čekę-amerikietę Martiną Navratilovą ir pavijo tarp vyrų pirmaujantį šveicarą Rogerį Federerį, kuris nedalyvauja JAV čempionate dėl traumos.

Rugsėjo 3 d. Podgoricoje pasaulio jaunimo vandensvydžio čempionato finale Kroatija nugalėjo Juodkalniją 16:13. Bronzos medalius laimėjo Vengrija.

Rugsėjo 4 d. Daugiadienėse dviračių lenktynėse „Vuelta a Espana“ po antrosios savaitės pirmauja pagrindinis favoritas kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“). Lyderis antrąją vietą užimantį britą Christopherį Froome‘ą („Sky“) lenkia 3 min. 37 sek.

Rugsėjo 4 d. Moncoje „Formulės 1“ pasaulio čempionato Italijos etapo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Čempionato bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užimantis N.Rosbergas sumažino atsilikimą nuo lyderio brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“) iki 2 taškų.

Rugsėjo 4 d. Prasidėjo 2018 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyras. Pasaulio čempionės vardą ginanti Vokietija pirmosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Norvegiją 3:0. Pasaulio čempionatas vyks Rusijoje.