Lietuvos sporto savaitė. Medaliai ir šachmatininkių sėkmė

Lietuvos sportininkai iškovojo du aukso medalius Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse, šachmatininkės pasiekė geriausią istorijoje rezultatą šachmatų olimpiadoje, teniso rinktinė namie triuškinamai pralaimėjo Daviso taurės mačą, o jaunieji septyniukių regbininkai pateko į aukščiausią Europos čempionato pakopą. Tokia buvo praėjusi savaitė Lietuvos sportui.

Lietuvos golbolo rinktinė tapo parolimpinių žaidynių čempione.<br>R.Navicko/RGB nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Sep 19, 2016, 1:20 PM, atnaujinta May 12, 2017, 3:27 PM

Rugsėjo 12 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo visi septyni klasifikuoti Lietuvos tenisininkai: Ričardas Berankis – į 83-ąją vietą (iš 89-osios), Laurynas Grigelis – į 454-ąją (iš 518-osios), Lukas Mugevičius – į 513-ąją (iš 531-osios), Tadas Babelis – į 1356-ąją, Julius Tverijonas – į 1478-ąją, Aleksas Tverijonas ir Robertas Vržesinskis – į 1658-ąją.

Rugsėjo 12 d. Vytautas Andriuškevičius („Portland Timbers“) pirmą kartą išrinktas į JAV Aukščiausios futbolo lygos (MLS) geriausių savaitės žaidėjų vienuolikę. Nuo liepos mėnesio, kai debiutavo MLS lygoje, V.Andriuškevičius žaidė 7 rungtynes ir įmušė 1 įvartį.

Rugsėjo 13 d. Baku pasibaigusioje šachmatų olimpiadoje Lietuvos moterų rinktinė užėmė 12-ąją vietą – aukščiausią istorijoje. Deimantė Daulytė užėmė trečiąją vietą tarp šachmatininkių, žaidusių prie antrosios lentos. Lietuvos vyrų rinktinė užėmė 65-ąją vietą.

Rugsėjo 14 d. Mindaugas Bilius tapo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionu. Jis laimėjo rutulio stūmimo F37 kategorijos varžybas.

Rugsėjo 15 d. Pliumeleke (Bretanė, Prancūzija) Europos plento dviračių čempionato asmeninėse lenktynėse Paulius Šiškevičius užėmė 36-ąją vietą.

Rugsėjo 16 d. Kamilė Gaučaitė laimėjo pasaulio jaunučių imtynių čempionato bronzos medalį. Tbilisyje vykusiame čempionate ji užėmė trečiąją vietą moterų imtynių svorio kategorijoje iki 70 kg.

Rugsėjo 16 d. Lietuvos vyrų aklųjų riedulio rinktinė tapo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempione. Finale lietuviai nugalėjo JAV 14:8. Aklųjų riedulio rinktinė parolimpinius aukso medalius iškovojo pirmą kartą.

Rugsėjo 17 d. Elektrėnų „Energija“ sužaidė pirmąsias sezono rungtynes Baltarusijos antrojoje ledo ritulio lygoje. „Energija“ sezoną pradėjo išvykoje ir pasidalijo po pergalę su Žlobino „Metalurg-2“ (9:3 ir 2:4).

Rugsėjo 17 d. Europos plento dviračių čempionato grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė penktąją vietą, Daiva Tušlaitė – 47-ąją, Silvija Latožaitė – 77-ąją.

Rugsėjo 18 d. Jurbarke Lietuvos rankinio supertaures iškovojo Kauno „Acme-Žalgirio“ moterų ir Alytaus „Varsos-Stronglaso“ vyrų komandos. „Acme-Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Šviesą-Eglę“ 34:22, „Varsa-Stronglasas“ – Kauno „Granitą-Karį“ 24:21.

Rugsėjo 18 d. Europos plento dviračių čempionato grupinėse lenktynėse Žydrūnas Savickas užėmė 49-ąją vietą. Darijus Džervus ir Paulius Šiškevičius iki finišo nenuvažiavo.

Rugsėjo 18 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) septyniukių regbio rinktinė tapo Europos čempionato antrosios pakopos turnyro nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į stipriausiąją pakopą. Estergome (Vengrija) vykusio turnyro finale lietuviai nugalėjo Švediją 24:19.

Rugsėjo 18 d. Druskininkuose J.Daktaraitės ir A.Rupšienės taurės moterų krepšinio turnyro finale Maskvos „Dinamo“ nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 66:44. Vilniaus „Kibirkštis“ užėmė ketvirtąją vietą.

Rugsėjo 18 d. Klaipėdoje vykusio V.Garasto taurės krepšinio turnyro nugalėtoju tapo Klaipėdos „Neptūnas“. Lemiamose rungtynėse „Neptūnas“ įveikė antrojoje vietoje likusį Vilniaus „Lietuvos rytą“ 82:68.

Rugsėjo 18 d. Vilniuje vyrų teniso Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antrosios grupės trečiojo rato mače Lietuva pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai 0:5. Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius, Tadas Babelis ir Tomas Vaišė pralaimėjo vienetų mačus, L.Grigelio ir L.Mugevičiaus pora – dvejetų mačą.

Rugsėjo 18 d. Baigėsi Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės. Lietuvos sportininkai laimėjo du aukso ir vieną sidabro medalį. Praėjusiose parolimpinėse žaidynėse lietuviai neiškovojo nė vieno medalio.