Pasaulio sporto savaitė. Futbolo šou, beisbolas ir Daviso taurė

Argentinietis Juanas Martinas del Potro pasiekė saldų revanšą už pralaimėjimą olimpinio teniso turnyro finale, vokietis Nico Rosbergas grįžo į pirmąją poziciją „Formulės 1“ čempionato bendrojoje įskaitoje, futbolo Čempionų lygoje sužaistos pirmosios grupių etapo rungtynės, Europos futbolas išsirinko naują vadovą, rusų programišiai atakavo Pasaulio antidopingo agentūrą, o Serena Williams prarado pirmosios moterų teniso raketės vardą. Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Lietuvos tenisininkai L.Grigelis ir L.Mugevičius šeštadienį pralaimėjo bosniams dvejetų mačą.<br>D.Umbraso nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2016-09-19 13:25, atnaujinta 2017-05-12 15:27

Rugsėjo 12 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge į pirmąją vietą pirmą kartą karjeroje pakilo šių metų Australijos ir JAV atvirųjų čempionatų nugalėtoja vokietė Angelique Kerber. Ji aplenkė nuo 2013 m. vasario pirmavusią amerikietę Sereną Williams, kuri buvo pirmoji pasaulio raketė 186 savaites iš eilės ir pakartojo vokietės Steffi Graf rekordą (S.Graff pirmavo 186 savaites nuo 1987 m. rugpjūčio iki 1991 m. kovo mėnesio).

Rugsėjo 12 d. Per Anglijos futbolo taurės rungtynes mirė „Shaw Lane“ klubo žaidėjas Danielas Wilkinsonas.

Rugsėjo 13 d. Baku šachmatų olimpiados čempionais tapo JAV vyrų ir Kinijos moterų rinktinės. Antrąją vietą užėmė Ukrainos vyrai ir Lenkijos moterys, trečiąją – Rusijos vyrai ir Ukrainos moterys. Turnyre dalyvavo 181 vyrų ir 142 moterų komandos.

Rugsėjo 13 d. Prasidėjo futbolo Čempionų lygos grupių etapas. Pirmąją dieną Mančesteryje turėjusios vykti rungtynės tarp „Manchester City“ ir Mionchengladbacho „Borussia“ buvo perkeltos dėl stiprios audros. „Barcelona“ namie nugalėjo Glazgo „Celtic“ 7:0 (Čempionų lygos grupių etapo rekordas, kuris priklauso Madrido „Real“ ir „Liverpool“, yra 8:0), Miuncheno „Bayern“ – „Rostov“ 5:0.

Rugsėjo 13 d. Pasaulio antidopingo agentūra pranešė, kad į jos duomenų bazę įsilaužė Rusijos programišiai, kurie paskelbė neviešinamą informaciją apie kai kurių JAV sportininkų sveikatą. Per kitas dienas programišiai paskelbė daugiau informacijos ir apie kitų šalių sportininkus.

Rugsėjo 14 d. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) prezidentu išrinktas Slovėnijos futbolo sąjungos prezidentas Aleksanderis Čeferinas. Jis pakeitė nuo pareigų nušalinus prancūzą Michelį Platini nuo 2015 m. spalio UEFA laikinai vadovavusį ispaną Angelį Marią Villarą. Septintuoju UEFA prezidentu tapęs A.Čeferinas per rinkimus gavo 42 balsus, jo varžovas olandas Michaelis van Praagas – 13.

Rugsėjo 14 d. Futbolo Čempionų lygos grupių etapo pirmajame ture nugalėtojo vardą ginantis Madrido „Real“ įveikė Lisabonos „Sporting“ 2:1.

Rugsėjo 17 d. Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse mirė iranietis dviratininkas Bahmanas Golbarnezhadas. Per lenktynes į griūtį patekusiam sportininkui pakeliui į ligoninę sustojo širdis.

Rugsėjo 17 d. Toronte prasidėjo ledo ritulio pasaulio taurės turnyras, kuriame dalyvauja šešių šalių rinktinės bei Europos ir Šiaurės Amerikos rinktinės. Turnyro finalas bus žaidžiamas spalio 1 d.

Rugsėjo 18 d. Hofdorpe (Nyderlandai) Europos beisbolo čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Ispaniją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Italija. Olandai čempionais tapo 22-ąjį kartą.

Rugsėjo 18 d. Toronte paplūdimio tinklinio Pasaulio turo finalo etapo nugalėtojais tapo vokietės Laura Ludwig ir Kira Walkenhorst bei brazilai Alisonas Cerutti ir Bruno Oscaras Schmidtas.

Rugsėjo 18 d. „Formulės 1“ pasaulio čempionato Singapūro etapo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Jis laimėjo trečias lenktynes iš eilės ir susigrąžino pirmąją vietą čempionato bendrojoje įskaitoje, kurioje lenkia iki tol pirmavusį britą Lewisą Hamiltoną („Mercedes“) 8 taškais.

Rugsėjo 18 d. Pliumeleke (Prancūzija) Europos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo slovakas Peteris Saganas. Sidabro medalį laimėjo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as, bronzos – ispanas Danielis Moreno.

Rugsėjo 18 d. Į vyrų teniso Daviso taurės finalą pateko Argentina ir Kroatija. Pusfinalyje Argentina išvykoje nugalėjo čempionės vardą gynusią Didžiąją Britaniją 3:2, Kroatija namie – Prancūziją 3:2. Glazge vykusiame mače susitiko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkai, kurių dvikovoje argentinietis Juanas Martinas del Potro per penkis setus nugalėjo olimpinį čempioną škotą Andy Murray.

Rugsėjo 18 d. Madrido „Real“ futbolo klubas Ispanijos lygoje svečiuose nugalėjo Barselonos „Espanyol“ 2:0, iškovojo 16-ąją iš eilės pergalę ir pakartojo Ispanijos lygos ilgiausios pergalių serijos rekordą.

Rugsėjo 18 d. Įvyko Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių uždarymas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kinija (107 aukso, 81 sidabro ir 51 bronzos).