„Energijos“ ledo ritulininkams iki lygiųjų su Bresto klubu pritrūko įvarčio

Pirmadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ namuose po atkaklios kovos 3:4 (0:0, 2:4, 1:0) nusileido „Brest“ ekipai ir čempionate patyrė antrą pralaimėjimą per ketverias rungtynes.

„Brest“ ir „Energijos“ komandų dvikova<br>E.Kavaliauskaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Sep 26, 2016, 9:33 PM, atnaujinta May 11, 2017, 11:48 PM

Pirmose tarpusavio rungtynėse sekmadienį „Energija“ iškovojo pergalę po pratęsimo rezultatu 5:4. Pirmame kėlinyje nei viena ekipa įvarčiais nepasižymėjo, o sėkmingai rinkosi baudos minutes. Nors „Energija“ tris kartus žaidė daugumoje, o „Brest“ ekipa tai darė du kartus, tačiau tuo pasinaudoti nepavyko.

Viskas pasikeitė antrame kėlinyje – svečiai iš Bresto susitvarkė su baudos minutėmis, tuo tarpu „Energijos“ žaidėjai labai dažnai rungtyniaudavo be vieno, o kartais ir be dviejų žaidėjų.

Nors kėlinio pradžioje pirmųjų rungtynių su Bresto ekipa didvyris Ilja Četvertakas (24:15, rez. perd. Povilas Verenis ir Rolandas Aliukonis) pirmasis įmušė įvartį ir išvedė elektrėniečius į priekį, tačiau kėlinio viduryje Nikita Nikičiukas (31:29), Aleksandras Chaiko (34:00), Igoris Karabaniukas (37:31) ir Aleksandras Grigorjevas per šešias minutes įmušė keturis įvarčius ir pasiuntė „Energiją“ į nokdauną.

Po minutės „Energijos“ ekipą prikėlė Povilas Verenis (38:39, rez. perd. I.Četvertakas), kuris įmušė įvartį „į rūbinę“ ir sumažino šeimininkų deficitą iki dviejų – 2:4.

Antrame kėlinyje „Brest“ ekipa išvengė baudos minučių, tuo tarpu „Energija“ jų užsidirbo net 22.

Trečiame kėlinyje „Energijai“ pavyko į žaidimą įvesti drausmės ir sumažinti baudos minučių iki minimumo, tačiau atsilikimą sumažinti pavyko tik kėlinio viduryje. „Energijos“ veteranas Rolandas Aliukonis (51:20, rez. perd. Edgar Protčenko) išnaudojo kiekybinę persvarą ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 3:4.

Nors po trečiojo „Energijos“ įvarčio svečiai iš Bresto dar du kartus žaidė mažumoje, tačiau tuo pasinaudoti nepavyko. Negana to, Aimas Fiščevas neleistinu veiksmu sustabdė varžovą, o į šeimininkų vartus buvo skirtas baudinys. Šį kartą „Energiją“ gelbėjo vartininkas Elvinas Karla, kuris atlaikė varžovų baudos smūgį.

Nors „Energija“ dar turėjo šiek tiek daugiau nei tris minutes, tačiau varžovų vartų šturmas naudos nedavė ir šeimininkai turėjo pripažinti svečių iš Bresto pranašumą rezultatu 3:4.

„Energija“ per keturias rungtynes yra iškovojusi dvi pergales ir su 5 taškais tarp dvylikos komandų užima dešimtą vietą. Tiesa, visos komandos, išskyrus Minsko „Junior“, yra sužaidusios dvejomis rungtynėmis daugiau.

„HC Brest“ ledo ritulininkai per šešias rungtynes iškovojo dvi pergales bei su 6 taškais rikiuojasi aštuntoje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Energija“ žais spalio 1 ir 2 dienomis, kuomet Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynėse svečiuose susikaus su Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktine, kuri per šešerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir su 12 taškų užima ketvirtą vietą.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?