Elektrėnų „Energija“ mušė įvarčius, bet pralaimėjo baltarusių jaunimui

Šeštadienį Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynėse 26-erių metų Povilas Verenis surengė dar vieną savo įvarčių šou, tačiau tai neišgelbėjo vienintelės užsienyje rungtyniaujančios Lietuvos komandos.

„Energija“ pralaimėjo.<br>E.Kavaliauskaitės nuotr.

Oct 1, 2016, 8:03 PM, atnaujinta May 11, 2017, 4:12 PM

Elektrėnų „Energija“ penktose sezono rungtynėse 4:6 (1:1, 2:3, 1:2) nusileido penktą pergalę per septynerias rungtynes iškovojusiai Baltarusijos aštuoniolikmečių komandai.

„Energija“ puikiai pradėjo rungtynes – vienas komandos lyderių P.Verenis (5:14, rez. perd. Ilja Četvertakas) pasižymėjo jau šeštąją minutę bei išvedė svečius į priekį rezultatu 1:0. Nors šiame kėlinyje abi komandos prasižengė po kartą, tačiau nei vienai kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko.

Itin skaudžiai „Energijai“ pasibaigė pirmasis kėlinys – Dimitrijus Kotas (19:10) įmušė įvartį „į rūbinę“ bei prieš pat pertrauką išlygino rezultatą – 1:1.

Po pertraukos sugrįžusi „Energija“ patyrė dar vieną skaudų smūgį – penkioliktą antrojo kėlinio sekundę Glebas Andrejevas (20:15) pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį – 2:1. Nors po beveik šešių minučių P.Verenis (25:56, rez. perd. I.Četvertakas) įmušė antrą savo bei „Energijos“ įvartį (2:2), tačiau Ivanas Drozdovas (26:56) jau po minutės sugrąžino šeimininkams minimalų pranašumą – 3:2.

Kėlinio pabaigoje komandos ir vėl apsikeitė įvarčiais – iš pradžių Archipas Ledenkovas (38:20) padidino baltarusių pranašumą iki dviejų (5:3), tačiau pačioje kėlinio pabaigoje Deividas Kazlauskas (39:41, rez. perd. Edgar Protčenko) sušvelnino deficitą iki minimumo – 4:5. Trečiojo kėlinio pradžioje Jevgenijus Čugajus sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o I.Drozdovas (46:26) sugrąžino šeimininkams dviejų įvarčių persvarą – 6:4.

Situaciją gelbėti bandė P.Verenis (50:33, rez. perd. E.Protčenko), mušdamas trečią savo įvartį bei sušvelnindamas deficitą iki minimumo (4:5), tačiau netrukus Glebas Firsovas (52:46) įmušė šeštą šeimininkų įvartį (6:4) ir sudaužė „Energijos“ viltis pakovoti dėl pergalės.

„Energija“ per penkerias rungtynes yra iškovojusi dvi pergales ir su 5 taškais tarp dvylikos komandų žengia dešimtoje pozicijoje, tuo tarpu baltarusiai su 15 taškų rikiuojasi antroje vietoje.

Kitas tarpusavio rungtynes komandos žais sekmadienį 17:00 val.