Lietuvos orientacininkai pasaulio taurėje pateko į dešimtuką

Kaune vykstančiame orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės finaliniame etape šeštadienį vyko ilgos trasos varžybos.

Varžybų akimirka.<br>D.Lazausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Oct 1, 2016, 9:12 AM, atnaujinta May 11, 2017, 4:57 PM

Kleboniškio ir Margavos miškuose nusidriekusiose trasose moterys turėjo 35,6 kilometro su 30 kontrolinių punktų, o vyrai – 42,9 kilometro su 43 kontroliniais punktais trasą.

Vyrų grupėje nugalėjo estas Lauri Malsroos, trasoje užtrukęs 2 val. 9 min 9 sek. Antrąją vietą iškovojo rusas Ruslan Gritsan (+3:09), o trečiąją – čekas Krystof Bogar (+5:03).

Iš lietuvių aukščiausią vietą užėmė Jonas Maišelis, nuo nugalėtojo atsilikęs 9 min. 22 sek ir finišavęs 9-as.

Regimantas Kavaliauskas užėmė 23-ą (+16:49), Petras Andrašiūnas – 32-ą (+22:48), o Julius Juodišius – 43 vietą (+34:36). Šarūnas Dmukauskas nebaigė trasos, o Donatas Mickus buvo diskvalifikuotas.

Vyrų grupėje startavo 64 dalyviai.

Jonas Maišelis: „Rezultatu esu patenkintas, bet jeigu reiktų vertinti – vertinčiau tik „gerai“. Visgi norėjau patekti į pirmąjį šešetuką – tada būtų „labai gerai“. Praeitą savaitgalį nesėkmingai pasirodžiau Lietuvos čempionato ilgoje trasoje, tad šiandien nors ir norėjau parodyti gerą rezultatą, bet jo tikrai nesitikėjau. Bet pavyko susikaupti ir išvengti didelių klaidų. Žinoma, buvo keletas smulkių klaidelių, bet praktiškai visi varžovai jų neišvengė.“

Moterų grupėje nugalėjo sezono lyderė britė Emily Benham, trasą įveikusi per 2 val. 50 sek. Antrąją vietą užėmė rusė Svetlana Poverina (+3:16), o trečiąją – prancūzė Gaelle Barlet (+3:41).

Algirda Zaliauskaitė užėmė 10 vietą, nugalėtojai pralaimėjusi 9 min. 31 sek.

Karolina Mickevičiūtė Juodišienė finišavo 19 vietoje (+14:43), Gabrielė Andrašiūnienė – 22-oje (+16:47), Asta Šimkonienė – 26-oje (+19:07), o Vaida Reinartaitė – 36 vietoje (+40:32).