„Energija“ įveikė Baltarusijos jaunimo per pratęsimą

Elektrėnų „Energijos“ naujokas Edgaras Protčenka įmušė pirmąjį savo įvartį, kuris lėmė pergalę Baltarusijos aukščiausioje ledo ritulio lygoje. Sekmadienį „Energija“ svečiuose po pratęsimo 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 1:0) įveikė vienus lyderių Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktinę ir iškovojo trečiąją pergalę šiame sezone.

„Energija“ iškovojo pergalę Baltarusijoje.<br>E.Kavaliauskaitės nuotr.

Oct 2, 2016, 5:31 PM, atnaujinta May 11, 2017, 3:27 PM

Pirmose šių komandų tarpusavio rungtynėse šeštadienį pergalę rezultatu 6:4 iškovojo Baltarusijos ekipa.

„Energija“ rungtynes pradėjo itin drausmingai ir pirmame kėlinyje visiškai išvengė baudos minučių. Deja, tai nepadėjo išvengti įvarčio – Aleksandras Kulikovskis (7:45) aštuntą kėlinio minutę išvedė šeimininkus į priekį – 1:0.

„Energija“ dar pirmame kėlinyje suspėjo išlyginti rezultatą – Aimas Fiščevas (15:48, rez. perd. Edvinas Boroška) tiksliu smūgiu nuginklavo varžovo vartininką ir rezultatas prieš antrą kėlinį tapo lygus – 1:1.

Nors antrame kėlinyje „Energijos“ ledo ritulininkai tris kartus sėdėjo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, tačiau elektrėniškiai pademonstravo puikią gynybą mažumoje, o kuomet įgijo kiekybinę persvarą – Povilas Verenis (26:03, rez. perd. Aivaras Bendžius ir Vytautas Jagelavičius) įmušė įvartį ir pirmą kartą „Energiją“ išvedė į priekį – 2:1.

Trečiame kėlinyje įtampa didėjo ir komandos nuolat rinko baudos minutes. Kėlinio pradžioje P.Verenis (42:11, rez. perd. A.Fiščevas ir Ilja Četvertakas) pratęsė sėkmingą žaidimą ir įmušęs antrą įvartį padidino atotrūkį iki dviejų – 3:1.

Kėlinio viduryje Dimitrijus Kotas (51:22) tiksliu smūgiu nuginklavo „Energijos“ vartininką Elviną Karlą, o dar po dviejų minučių Glebas Firsovas (53:11) išlygino rezultatą – 3:3.

Pratęsimo metu suspindėjo „Energijos“ naujokas E.Protčenko. Gynėjas praėjus vos 23 sekundėms nuo pratęsimo pradžios, tiksliu smūgiu išplėšė pergalę.

Po šios pergalės „Energija“ tarp dvylikos komandų su 7 taškais pakilo į aštuntąją vietą, o Baltarusijos aštuoniolikmečių rinktinė per aštuonias rungtynes iškovojo 16 taškų ir žengia antroje pozicijoje.

Po šešių sužaistų rungtynių „Energijos“ lyderis yra P.Verenis, kuris įmušė 11 įvarčių bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkina 2 įvarčius ir 12 rezultatyvių perdavimų atlikęs Ilja Četvertakas bei 4 įvarčius įmušęs ir 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs komandos kapitonas Aivaras Bendžius.