EUROLYGA

Pasaulio sportas: perversmas stalo tenise ir nuolaida M.Šarapovai

Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė Marija Šarapova sulaukė sporto teismo malonės, Nico Rosbergas priartėjo prie pergalės „Formulės-1“ čempionato galutinėje įskaitoje, pasaulio bokso vadovai užsimojo vėl reformuoti teisėjavimo sistemą, o 16-metė japonė Miu Hirano nutraukė „amžiną“ Kinijos stalo tenisininkių viešpatavimą.

M.Šarapova<br>AFP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Oct 10, 2016, 12:49 PM, atnaujinta May 11, 2017, 4:39 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Spalio 3 d. Sarbriukene (Vokietija) vyrų stalo teniso pasaulio taurės finale kinas Fanis Zhendong‘as nugalėjo kiną Xu Xinį 4:1. Kinijos sportininkai pasaulio taurę iškovojo septintus metus iš eilės, o finale kinai tarpusavyje kovojo trečią kartą iš eilės.

Spalio 4 d. Tarptautinis sporto arbitražo teismas sutrumpino rusei tenisininkei Marijai Šarapovai skirtą diskvalifikaciją nuo dvejų metų iki 15 mėnesių. M.Šarapova buvo nubausta už draudžiamos medžiagos meldonijaus vartojimą. Sutrumpinus bausmę, ji galės vėl varžytis 2017 metų gegužę.

Spalio 6 d. Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) nušalino visus 36 teisėjus, kurie teisėjavo per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Jie negalės teisėjauti, kol bus baigtas AIBA tyrimas. Taip pat AIBA paskelbė, kad įvykdys dar vieną teisėjavimo reformą bokso varžybose.

Spalio 6 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynėse Turine Italija ir Ispanija sužaidė lygiosiomis 1:1. Pirmą kartą „namie“ (rungtynės vyko Albanijos mieste Škoderyje) žaidęs Kosovas pralaimėjo Kroatijai 0:6.

Spalio 6 d. JAV antidopingo agentūra (USADA) paskelbė, kad dviratininkui Tomui Danielsonui už draudžiamų medžiagų vartojimą skirta ketverių metų diskvalifikacija. Teigiamas dopingo mėginys, kuriame rasta anabolinių steroidų, iš tuometinio „Cannondale-Garmin“ dviratininko buvo paimtas 2015 metų liepą ne varžybų metu.

Spalio 7 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynėse Europos čempionė Portugalija nugalėjo Andorą 6:0. Cristiano Ronaldo įmušė 4 įvarčius.

Spalio 8 d. Regbio Čempionato (Pietų pusrutulio keturių tautų turnyro) nugalėtoja tapo visas šešerias rungtynes laimėjusi Naujoji Zelandija. Antrąją vietą užėmė čempionės vardą praradusi Australija, trečiąją – Pietų Afrika.

Spalio 9 d. Suzukoje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Jis liko bendrosios įskaitos lyderiu ir persvarą prieš artimiausią persekiotoją britą Lewisą Hamiltoną („Mercedes“) padidino iki 33 taškų. Likus keturiems etapams iki sezono pabaigos „Mercedes“ užsitikrino pirmąją vietą komandų įskaitoje.

Spalio 9 d. Filadelfijoje moterų stalo teniso pasaulio taurės finale japonė Miu Hirano nugalėjo taivanietę Cheng I-ching. 16-metė M.Hirano tapo pirmąja ne Kinijos sportininke, iškovojusia moterų pasaulio taurę. Šis turnyras rengiamas nuo 1996 metų.

Spalio 9 d. Čikagos maratono nugalėtojais tapo Florence Kiplagat ir Abelis Kirui iš Kenijos.

Spalio 9 d. Dohoje prasidėjo pasaulio dviračių plento čempionatas. Pirmosios rungties vyrų komandų atskiro starto lenktynių nugalėtoja tapo „Etixx-QuickStep“ (Belgija).

Spalio 9 d. Pekine Kinijos atvirojo teniso čempionato vyrų („ATP 500“) finale britas Andy Murray nugalėjo bulgarą Grigorą Dimitrovą 6:4, 7:6, moterų („WTA Premier“) finale lenkė Agnieszka Radwanska nugalėjo britę Johanną Kontą 6:4, 6:2. A.Radwanska šio turnyro nugalėtoja tapo antrąjį kartą, A.Murray – pirmąjį.