Pasaulio sporto savaitė: greičiausias įvartis ir pavojingas lūpų kremas

Slovakas Peteris Saganas apgynė pasaulio dviračių čempiono vardą, škotas Andy Murray papildė teniso trofėjų kolekciją, geriausia pasaulio slidininkė Therese Johaug įsipainiojo į dopingo istoriją, Argentinos futbolo rinktinė dar labiau atsiliko nuo lyderių pasaulio čempionato atrankoje, o Belgijos rinktinės futbolininkas Christianas Benteke įmušė greičiausią atrankos turnyrų įvartį.

Therese Johaug.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Oct 17, 2016, 12:22 PM, atnaujinta May 10, 2017, 6:26 PM

Tai buvo didžiausią atgarsį sukėlę pasaulio sporto įvykiai praėjusią savaitę.

Spalio 10 d. Belgijos rinktinės futbolininkas Christianas Benteke įmušė greičiausią įvartį pasaulio čempionatų atrankos turnyrų istorijoje. Jis į Gibraltaro vartus taikliai spyrė sužaidus 8 sek. Belgija nugalėjo išvykoje (Portugalijos mieste Algarvėje) 6:0.

Spalio 11 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos Europos zonoje baigėsi trečiasis turas. Per tris turus po tris pergales iškovojo ir taškų neprarado tik keturios komandos: Šveicarija, Vokietija, Belgija ir Graikija.

Spalio 11 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos Amerikos zonoje po 10 turų pirmauja Brazilija (21 taškas) ir Urugvajus (20). Tik penktąją vietą užima Argentina (16 taškų), 10-ame ture Kordoboje pralaimėjusi Paragvajui 0:1.

Spalio 11 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) atėmė 2012 m. Londono olimpinių žaidynių aukso medalį iš rusės lengvaatletės Tatjanos Lysenko-Beloborodovos, kuri laimėjo kūjo metimo varžybas. Trečią kartą dėl draudžiamų medžiagų vartojimo įkliuvusi T.Lysenko buvo diskvalifikuota iki gyvos galvos, o olimpinis aukso medalis bus perduotas lenkei Anitai Wlodarczyk.

Spalio 12 d. Prasidėjo krepšinio Eurolygos sezonas. Čempiono vardą gina Maskvos CSKA. Pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ namie nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ 83:65.

Spalio 12 d. Dohoje pasaulio dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynėse nugalėjo vokietis Tony Martinas. Jis tapo pirmuoju dviratininku, šios rungties varžybas laimėjusiu keturis kartus.

Spalio 13 d. Britanijos bokso valdyba dėl antidopingo taisyklų pažeidimo sustabdė buvusio pasaulio sunkaus svorio bokso čempiono Tysono Fury licenciją. Išvakarėse (spalio 12 d.) T.Fury paskelbė, kad atsisako pasaulio čempiono vardo.

Spalio 13 d. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bronzos medalį laimėjusio rumuno Gabrielio Sincraiano dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos testosterono.

Spalio 13 d. Norvegijos slidinėjimo federacija pranešė, kad olimpinės čempionės, praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojos Therese Johaug dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos klostebolio. Pasak sportininkės, ši medžiaga į jos organizmą pateko vartojant lūpų kremą.

Spalio 16 d. Šanchajaus teniso „Masters“ turnyro („ATP 1000“) finale britas Andy Murray nugalėjo ispaną Roberto Bautistą Agutą 7:6, 6:1. Šanchajaus turnyro nugalėtoju A.Murray tapo trečiąjį kartą.

Spalio 16 d. Dohoje pasaulio dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo slovakas Peteris Saganas. Sidabro medalį laimėjo britas Markas Cavendishas, bronzos – belgas Tomas Boonenas. P.Saganas čempionu tapo antrus metus iš eilės.