Europos stalo teniso legenda R. Paškauskienė į Lietuvą grįš su bronza

Po paskutinio taško – užmerktos akys bei atokvėpis. Vienai tituluočiausių Europos sportininkių Rūtai Paškauskienei nepavyko tapti dar vieno istorinio įrašo dalimi.

Rūta Paškauskienė ir Aleksandras Karakaševičius Europos čempionų titulą iškovojo keturis kartus.
Rūtos Paškauskienės apdovanojimų kolekcijoje – jau 17 Europos čempionato medalių.
Į Europos čempionato finalą žengė švedai.
Daugiau nuotraukų (3)

2016-10-21 15:23, atnaujinta 2017-05-10 11:01

Lietuvės ir serbo Aleksandro Karakaševičiaus duetas Senojo žemyno stalo teniso pirmenybėse suklupo pusfinalyje – keturiskart aukso medalius drauge iškovoję sportininkai šįkart tenkinsis bronza, nors galėjo tapti pirmąja pora istorijoje, čempionatą laimėjusią penkis kartus.

Penktadienį vykusiame pusfinalyje R.Paškauskienė ir A.Karakaševičius dramatiškai 1:3 (9:11, 11:8, 12:14, 9:11) nusileido švedams Matildai Ekholm bei Matiasui Karlssonui.

Pirmą setą pralaimėjęs lietuvės ir serbo duetas, nesėkmingai pradėjo ir antrąjį. Vis dėlto R.Paškauskienė ir A.Karakaševičius sugebėjo panaikinti keturių taškų deficitą, laimėjo setą bei išlygino bendrą rezultatą – 1:1.

Itin atkakliai, kaip ir pirmieji du, klostėsi trečiasis setas. Lietuvės ir serbo duetas turėjo du „set point‘us“ (pirmaudami 10:9 bei 11:10), tačiau jų neišnaudojo. Švedai taip pat susikūrė dvi galimybes laimėti setą vienu tašku bei antrąja proga pasinaudojo.

Po apmaudžiai pralaimėjo seto 40-metis A.Karakaševičius ir metais jaunesnė R.Paškauskienė nepalūžo bei lemiamoje partijoje startavo puikiai – 6:2. Vis dėlto švedų duetas laimėjo atkarpą 4:0 bei seto nugalėtojas vėl sprendėsi dramatiškoje kovoje.

Esant rezultatui 9:9 du taškus iš eilės laimėjo ir į Europos čempionato finalą prasibrovė M.Ekholm ir M.Karlssonas.

Šio čempionato mišrių dvejetų varžybose dėl trečios vietos nežaidžiama, tad pusfinalyje pralaimėję lietuvė ir serbas iškovojo bronzos medalius. Šis apdovanojimas – jau 17-as R.Paškauskienės karjeroje, pirmąjį geriausia Lietuvos stalo tenisininkė iškovojo dar 1994 metais.

Moterų dvejetų bei moterų vienetų varžybose lietuvė iš kovos pasitraukė dar pirmame rate.