„Energijos“ kovoje prieš baltarusius – ir muštynės, ir lietuvių pergalė

Sekmadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse puikų žaidimą pedemonstravusi „Energija“ namuose 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) įveikė lygos lyderius Gardino „Neman“ ledo ritulininkus ir iškovojo septintą pergalę čempionate.

Rungtynių akimirka.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 23, 2016, 7:14 PM, atnaujinta May 10, 2017, 8:40 AM

Pirmosios tarpusavio rungtynės šeštadienį baigėsi „Neman“ klubo naudai rezultatu 2:1.

Šeštadienio rungtynėse greitą įvartį praleidę elektrėniečiai tokios klaidos antrose rungtynėse nebepadarė. Puikiai gindamiesi bei puldami „Energijos“ ledo ritulininkai jau šeštą rungtynių minutę po komandos lyderio Povilo Verenio (5:10, rez perd. Aivaras Bendžius) metimo iš toli išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Netrukus net du „Energijos“ žaidėjai vienu metu sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o trise prieš penkis likę šeimininkai susitelkė gynyboje. Nors „Neman“ atliko daug pavojingų smūgių, tačiau visus juos sugaudė „Energijos“ vartininkas Elvinas Karla.

Kėliniui artėjant į pabaigą, svečių žaidėjas Aleksejus Matusevičius sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o „Energija“ surengė ne vieną pavojingą išpuolį. Galiausiai Vytautas Jagelavičius (17:41, rez. perd. Mantas Stepanavičius) atliko metimą, o nuo vartininko atšokęs ritulys įriedėjo į vartus – 2:0.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Nors „Energija“ per kėlinį surinko 6 baudos minutes, tačiau patikimai mažumoje gynęsi elektrėniškiai neutralizuodavo visus varžovų mėginimus pelnyti įvartį. Negana to, žaidžiant mažumoje, „Energija“ surengė greitą ataką, kurioje Ilja Četvertakas atliko precizišką perdavimą P.Vereniui (37:06), kuris dar kartą nuginklavo varžovų vartininką bei padidino persvarą iki trijų – 3:0.

Trečiame kėlinyje netrūko aistrų – „Energija“ užsidirbo net 41 baudos minutę. Kuomet ant nubaustųjų žaidėjų suolelio sėdėjo net du „Energijos“ žaidėjai, „Neman“ klubo treneriai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau net ir tai nepadėjo svečiams įmušti įvarčio. Ritulį perėmęs Ilja Četvertakas iš aikštės vidurio įmušė įvartį į tuščius vartus ir padidino atotrūkį iki keturių – 4:0.

Likus žaisti septynioms minutėms tarp komandų kilo muštynės, po kurių ant nubaustųjų žaidėjų suolelio sėdo Lukas Manomaitis ir Ilja Četvertakas bei Vladimiras Tarasenko.

Kieta kova vyko ir toliau – likus žaisti keturias minutes už grubų žaidimą prieš „Energijos“ vartininką Aurimas Gaidauskas „pamokė“ varžovų žaidėją bei buvo pašalintas iki rungtynių pabaigos.

Visus varžovų metimus ir toliau gaudęs E.Karla pirmą kartą šiame sezone nepraleido nei vieno įvarčio. Tai taip pat pirmosios „Neman“ rungtynės, kuriose jie neįmušė nei vieno įvarčio.

„Neman“ per keturiolika šio sezono rungtynių yra patyrusi vos keturis pralaimėjimus bei su 32 taškais žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu „Energija“ per dvylika susitikimų yra iškovojusi 7 pergales bei su 18 taškų žengia septintoje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Energija“ žais spalio 26-ą dieną namuose Lietuvos čempionato rungtynėse prieš Kauno „Tigrus“, o Baltarusijos lygoje elektrėniečių spalio 29-ą dieną svečiuose laukia susitikimas su Baltarusijos septyniolikmečių rinktine.