Pasaulio sporto savaitė: Andy Murray šūvis į viršūnę ir šimtmetį laukta pergalė

Škotas Andy Murray laimėjo prestižiškiausią salėje rengiamą turnyrą ir tapo pirmąja pasaulio teniso rakete, „Chicago Cubs“ po 108 metų pertraukos susigrąžino stipriausios profesionalų beisbolo komandos vardą, Kenijos bėgikė Mary Keitany trečius metus iš eilės greičiausiai nubėgo Niujorko maratoną, o Madrido „Atletico“ liko vieninteliu klubu, nepraradusiu nė taško futbolo Čempionų lygoje.

„Chicago Cubs“ čempione tapo pirmąjį kartą nuo 1908 metų.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Rolandas V.Eidvilas

Nov 7, 2016, 1:08 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 3:23 PM

Tai – svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Lapkričio 1 d. Futbolo Čempionų lygoje ketvirtąją pergalę iškovojo Madrido „Atletico“, namie nugalėjęs „Rostov“ 2:1. „Atletico“ – vienintelis klubas, per keturis turus nepraradęs nė vieno taško. Kelialapius į atkrintamąsias varžybas taip pat užsitikrino Londono „Arsenal“, Paryžiaus PSG ir Miuncheno „Bayern“.

Lapkričio 1 d. Milano „Inter“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Franku de Boeru, dirbti pradėjusiu sezono pradžioje. Italijos lygoje „Inter“ per 11 turų surinko tik 14 taškų ir užima 12-ąją vietą.

Lapkričio 1 d. Buvęs Vokietijos futbolo rinktinės puolėjas Miroslavas Klose paskelbė, kad baigia profesionalo karjerą. Lenkijoje gimęs M.Klose yra daugiausiai įvarčių įmušęs Vokietijos rinktinės žaidėjas (71 įvartis per 137 rungtynes).

Lapkričio 2 d. Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) finalo serijoje „Chicago Cubs“ nugalėjo „Cleveland Indians“ 4:3. „Cubs“ lygos čempionu tapo trečiąjį kartą, o du praėjusius titulus iškovojo 1907 ir 1908 metais.

Lapkričio 2 d. Futbolo Čempionų lygoje kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Dortmundo „Borussia“. Per keturis turus taškų neiškovojo tik „Club Brugge“ ir Zagrebo „Dinamo“.

Lapkričio 3 d. Futbolo Europos lygoje per keturis turus po keturias pergales iškovojo trys komandos: Sankt Peterburgo „Zenit“, Donecko „Šachtar“ ir Gelzenkircheno „Schalke“.

Lapkričio 5 d. Las Vegase bokso mače dėl pusvidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBO versiją į ringą grįžęs 37 metų filipinietis Manny Pacquiao nugalėjo amerikietį Jessie Vargasą.

Lapkričio 6 d. Niujorko maratono nugalėtojais tapo Ghirmay Ghebreslassie iš Eritrėjos ir Mary Keitany iš Kenijos. G.Ghebreslassie tapo pirmuoju nugalėtoju iš Eritrėjos, o M.Keitany – antrąja istorijoje moterimi, laimėjusia trejus metus iš eilės.

Lapkričio 6 d. Paryžiuje teniso „Masters“ turnyro („ATP 1000“) finale britas Andy Murray nugalėjo amerikietį Johną Isnerį 6:3, 6:7, 6:4. A.Murray pirmą kartą tapo šio turnyro nugalėtoju ir pirmą kartą pakilo į Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo pirmąją vietą, iš kurios išstūmė nuo 2014 m. liepos pirmavusį serbą Novaką Džokovičių.

Lapkričio 6 d. Anglijos futbolo lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Liverpool“ klubas, aplenkęs taškus praradusias „Manchster City“ ir Londono „Arsenal“ komandas. Vokietijos futbolo lygoje debiutantas „Leipzig“ pavijo praėjusiame ture taškus praradusį lyderį Miuncheno „Bayern“.