Lietuvos regbininkai neatsilaikė prieš Čekijos komandą

Lietuvos vyrų regbio rinktinė metė rimtą iššūkį Europos čempionato Šiaurės konferencijos favoritei Čekijos komandai. Pralaimėjimą lietuviai patyrė po garbingos kovos 6:15 (0:12).

Lietuviai pralaimėjo čekams 6:15.<br>LRF nuotr.

Nov 12, 2016, 4:45 PM, atnaujinta Apr 18, 2017, 3:18 AM

Lietuvos ekipai rungtynės prasidėjo nesėkmingai. Per pirmąsias 10 min. čekai rado spragų lietuvių gynyboje ir surengė dvi rezultatyvias atakas – 12:0. Vėliau žaidimas išsilygino, o Lietuvos rinktinė du kartus bandė laimę atlikdama baudos smūgius, bet rezultatas iki didžiosios pertraukos liko nepakitęs.

Antrajame kėlinyje lietuviai įsidrąsino ir po Donato Vilimavičiaus baudos smūgių, čekų persvara sumažėjo iki 6 taškų (12:6). Po Čekijos žaidėjo pašalinimo dešimčiai minučių, Lietuvos regbininkai surengė keletą pavojingų atakų, bet šeimininkai atsilaikė.

67-ąją min. čekai pasižymėjo tiksliu baudos smūgiu ir išsaugojo pergalingą rezultatą iki mačo pabaigos.

Lietuvos rinktinėje šiose rungtynėse debiutavo aukščiausioje Italijoje lygoje žaidžiantis Mantvydas Tveraga.

Pasaulio reitinge Čekija šiuo metu užima 32-ąją vietą, o Lietuva yra 44-a.

Visoms komandoms sužaidus po dvejas rungtynes, grupėje pirmauja Čekija (9 tšk.). Lietuviai su 4 taškais yra ketvirti.

Šiaurės konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, papildomi taškai, taškų santykis, taškai):

1. Čekija 2 2 0 0 1 71:20 9

2. Latvija 2 1 0 1 1 37:35 5

3. Švedija 2 1 0 1 1 33:56 5

4. Lietuva 2 1 0 1 0 17:21 4

5. Liuksemburgas 2 0 0 2 1 24:50 1.

Kitas rungtynes lietuviai žais 2017 metų balandžio 22 dieną namuose su Liuksemburgu. Pirmąjį ratą Lietuvos rinktinė baigs akistata svečiuose su Švedija gegužės 6 dieną.