Staigmenų kupiną sporto savaitę vainikavo išsvajotas N.Rosbergo triumfas

Juano Martino Del Potro vedama Argentinos vyrų teniso rinktinė pirmą kartą iškovojo Daviso taurę, vokietis Nico Rosbergas pirmą kartą tapo „Formulės-1“ pasaulio čempionu, Tarptautinis olimpinis komitetas paskelbė dar dvylikos dopingą vartojusių olimpinių prizininkų sąrašą, futbolo Čempionų lygoje pasiektas įvarčių rekordas, klubas iš Korėjos tapo Azijos futbolo Čempionų lygos nugalėtoju, o kelių žiemos sporto šakų atstovai pradėjo pasaulio taurės sezoną.

N. Rosbergas<br>AFP/Scanpix

Rolandas V. Eidvilas

Nov 28, 2016, 10:24 AM, atnaujinta Apr 16, 2017, 11:36 PM

Savaitės įvykiai:

Lapkričio 21 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta dar 12 dopingo mėginių, paimtų per 2012 m. Londono olimpines žaidynes.

Tarp įkliuvusių – aukso medalį laimėjusi rusė lengvaatletė Julija Zaripova, kuri jau anksčiau buvo diskvalifikuota dėl dopingo vartojimo, bei kitus medalius laimėję sportininkai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Armėnijos, Gruzijos ir Kazachstano.

Lapkričio 21 d. JAV futbolo federacija („US Soccer“) nutraukė sutartį su rinktinės treneriu vokiečiu Jurgenu Klinsmannu, dirbusiu nuo 2011 m. Sprendimas priimtas po to, kai JAV rinktinė lapkričio viduryje pralaimėjo dvejas pasaulio čempionato atrankos rungtynes Meksikai ir Kosta Rikai. Jau kitą dieną (lapkričio 22 d.) nauju treneriu paskirtas Bruce‘as Arena, šias pareigas ėjęs nuo 1998 iki 2006 m.

Lapkričio 22 d. Futbolo Čempionų lygos rungtynėse Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo Varšuvos „Legia“ 8:4. 12 įvarčių yra Čempionų lygos rezultatyvumo rekordas. Iki tol rekordas buvo 11 įvarčių (2003 m. „Monaco“ nugalėjo Korunijos „Deportivo“ 8:3).

Lapkričio 23 d. Futbolo Čempionų lygoje vienintelis visas rungtynes laimėjęs klubas Madrido „Atletico“ penktajame ture namie nugalėjo Eindhoveno PSV 2:0.

Kelialapius į atkrintamąsias varžybas likus vienam turui iki grupių etapo pabaigos užsitikrino Paryžiaus PSG, Londono „Arsenal“, „Barcelona“, „Manchester City“, „Atletico“, Miuncheno „Bayern“, „Monaco“, Lėverkuzeno „Bayer“, Dortmundo „Borussia“, Madrido „Real“, „Leicester City“ ir Turino „Juventus“.

Lapkričio 24 d. Futbolo Europos lygoje per penkis turus visas penkerias rungtynes laimėjo tik Sankt Peterburgo „Zenit“, Donecko „Šachtar“ ir Gelzenkircheno „Schalke“.

Lapkričio 24 d. Madrido „Real“ futbolo klubas paskelbė, kad antradienį traumą patyrusiam velsiečiui Garethui Bale‘ui bus atlikta čiurnos operacija, dėl kurios jis nežais apie keturis mėnesius.

Lapkričio 24 d. Buvęs Anglijos futbolo rinktinės ir „Liverpool“ klubo kapitonas Stevenas Gerrardas paskelbė baigiantis profesionalo karjerą. 36 metų S.Gerrardas 17 sezonų atstovavo „Liverpool“ ir žaidė 114 rungtynių Anglijos rinktinėje, o nuo 2015 m. rungtyniavo „LA Galaxy“ klube.

Lapkričio 24 d. Sofijoje baigėsi Europos moterų bokso čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Rusijos sportininkės (4 aukso ir 4 bronzos).

Lapkričio 25 d. Prasidėjo šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Praėjusį sezoną pasaulio taurę laimėjo slovėnas Peteris Prevcas.

Lapkričio 26 d. Prasidėjo slidinėjimo pasaulio taurės sezonas. Praėjusį sezoną pasaulio taures laimėjo norvegai Martinas Johnsrudas Sundby ir Therese Johaug. Th.Johaug šiuo metu yra nušalinta dėl dopingo bylos tyrimo.

Lapkričio 26 d. Brahede (Škotija) baigėsi Europos akmenslydžio čempionatas. Aukso medalius iškovojo Švedijos vyrų ir Rusijos moterų rinktinės.

Lapkričio 26 d. Azijos futbolo Čempionų lygos finale Čendžu „Jeonbuk Hyunday Motors“ (Korėja) nugalėjo „Al Ain“ (JAE). „Jeonbuk“ laimėjo pirmąsias rungtynes namie 2:1 (lapkričio 19 d.), o atsakomosios rungtynės baigėsi 1:1 (lapkričio 26 d.). Čempionų lygos nugalėtoju „Jeonbuk“ tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2006 m.).

Lapkričio 26 d. Niujorke mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo tarp norvego Magnuso Carlseno ir ruso Sergejaus Kariakino po 11 partijų rezultatas yra lygus 5,5:5,5. Mače žaidžiamos 12 partijų (jei po jų rezultatas liks lygus, bus žaidžiamas pratęsimas „greitaisiais šachmatais“).

Lapkričio 27 d. Prasidėjo biatlono pasaulio taurės sezonas. Praėjusį sezoną pasaulio taures laimėjo prancūzas Martinas Fourcade‘as ir čekė Gabriela Soukalova-Koukalova.

Lapkričio 27 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionu pirmą kartą tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“). Jis surinko 385 taškus ir 5 taškais aplenkė titulą praradusį britą Lewisą Hamiltoną („Mercedes“), kuris laimėjo Abu Dabyje vykusį paskutinį sezono etapą. Trečiąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė 256 taškus surinkęs australas Danielas Ricciardo („Red Bull“), Konstruktorių taurę iškovojo „Mercedes“. Per sezoną L.Hamiltonas laimėjo dešimt etapų, tarp jų – keturis paskutinius, N.Rosbergas – devynis.

Lapkričio 27 d. Zagrebe vyrų teniso Daviso taurės finale Argentina nugalėjo Kroatiją 3:2. Argentinos rinktinėje du vienetų mačus laimėjo Juanas Martinas Del Potro, vieną – Federico Delbonisas.

Komandoje taip pat buvo Leonardo Mayeris (žaidė dvejetų mače) ir Guido Pella (atsarginis). Penktą kartą finale žaidę argentiniečiai Daviso taurę iškovojo pirmą kartą.