Pasaulio sporto savaitė: futbolo klubo tragedija ir čempiono sprendimas

Praėjusią savaitę pasaulyje daugiausiai buvo kalbama apie netiesiogines sporto naujienas: Kolumbijoje įvykusią lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo beveik visa „Chapecoense“ futbolo komanda ir naujojo „Formulės-1“ pasaulio čempiono Nico Rosbergo sprendimą baigti karjerą.

Brazilų futbolo ekipos žaidėjų laidotuvės<br>AFP nuotr.

Rolandas Varanauskas

Dec 5, 2016, 11:49 AM, atnaujinta Feb 10, 2018, 12:39 AM

Svarbių sporto įvykių lapkričio ir gruodžio sandūroje buvo nedaug, o tarp jų labiausiai pažymėtini – Magnuso Carlseno pergalė mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo ir eilinis Nigerijos futbolininkių triumfas Afrikos pirmenybėse.

Savaitės įvykiai

Lapkričio 28 d. Netoli Medeljino (Kolumbija) nukritus užsakomuoju reisu skridusiam lėktuvui žuvo 71 žmogus, tarp kurių buvo „Chapecoense“ (Brazilija) futbolo klubo nariai (žaidėjai, treneriai ir vadovai). „Chapecoense“ skrido į Medeljiną žaisti Pietų Amerikos taurės („Copa Sudamericana“) finalo rungtynių su vietos „Atletico Nacional“.

Lapkričio 30 d. Norvegas Magnusas Carlsenas apgynė pasaulio šachmatų čempiono vardą. Niujorke vykusio mačo su rusu Sergejumi Kariakinu pagrindinė dalis baigėsi lygiosiomis 6:6, o per pratęsimą greitaisiais šachmatais M.Carlsenas laimėjo 3:1. M.Carlsenui pasaulio čempiono vardas priklauso nuo 2013 m., kai jis nukarūnavo indą Viswanathaną Anandą.

Gruodžio 1 d. Ispanijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad šios šalies policija sulaikė 34 asmenis, įtariamus organizuojant sutartus teniso mačus Ispanijoje ir Portugalijoje. Tarp sulaikytų – šeši profesionalai tenisininkai.

Gruodžio 2 d. Šių metų „Formulės-1“ pasaulio čempionas vokietis Nico Rosbergas paskelbė, kad baigia karjerą „Formulės-1“ lenktynėse. „Williams“ ir „Mercedes“ komandoms atstovavęs N.Rosbergas 2006-2016 m. dalyvavo 206 lenktynėse, per kurias iškovojo 23 pergales. Prieš tapdamas čempionu, jis dukart tapo bendrosios įskaitos vicečempionu (2014 ir 2015 m.).

Gruodžio 2 d. Geriausiais 2016 m. pasaulio lengvaatlečiais Tarptautinė lengvosios atletikos federacijos (IAAF) apklausoje išrinkti Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionai jamaikietis sprinteris Usainas Boltas ir etiopė stajerė Almaz Ayana, kylančių žvaigždžių prizais apdovanoti kanadietis sprinteris Andre de Grasse ir belgė septynkovininkė Nafissatou Thiam.

Gruodžio 2 d. „Adidas“ bendrovė nutraukė paramos sutartį su Tarptautine lengvosios atletikos federacija (IAAF). 2008 m. sudaryta sutartis turėjo galioti 11 metų, pagal ją „Adidas“ kasmet skirdavo IAAF apie 8 mln. eurų.

Gruodžio 3 d. Port Morsbyje (Papua Naujoji Gvinėja) pasaulio merginų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika nugalėjo Prancūziją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Japonija. KLDR šios amžiaus grupės čempione tapo antrą kartą.

Gruodžio 3 d. Jaundėje (Kamerūnas) Afrikos moterų futbolo čempionato finale Nigerija nugalėjo Kamerūną 1:0. Finalo rungtynes stebėjo 40 tūkst. žiūrovų. Rungtynėse dėl bronzos medalių Gana nugalėjo Pietų Afriką 1:0. Čempionės vardą apgynusi Nigerija aukso medalius laimėjo 10-ąjį kartą per 12 turnyrų (kitus du kartus čempione tapo Pusiaujo Gvinėja). Kamerūnas finale pralaimėjo ketvirtąjį kartą (visus kartus – Nigerijai).

Gruodžio 3 d. Anglijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Londono „Chelsea“ išvykoje nugalėjo „Manchester City“ 3:1. Po 14 turų „Chelsea“ turi 34 taškus, Londono „Arsenal“ – 31, „Liverpool“ ir „Manchester City“ – po 30.

Gruodžio 3 d. Ispanijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Barcelona“ ir Madrido „Real“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 14 turų „Real“ turi 34 taškus, „Barcelona“ – 28, „Sevilla“ – 27.

Gruodžio 4 d. Švedijoje prasidėjo Europos moterų rankinio čempionatas. Turnyre dalyvauja 16 komandų, nugalėtojos vardą gina Norvegija.