Lietuvos rekordas plaukikei negarantavo vietos pasaulio čempionato pusfinalyje

21-erių metų lietuvis finišavo per 1 min. 45,19 sek.

Kanadoje vyksta pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame baseine.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.

Eltos inf.

Dec 8, 2016, 8:49 AM, atnaujinta Feb 9, 2018, 11:56 PM

Kitas Lietuvos atstovas – 23-ejų metų Simonas Bilis (1 min. 45,81 sek.) – užėmė 28-ąją vietą tarp 106 dalyvių. Į finalą pateko aštuoni sportininkai.

Pasaulio čempionu tapo korėjietis Taehwanas Parkas. Jis finale finišavo per 1 min. 41,03 sek. bei pagerino čempionatų ir Azijos rekordus. Sidabro medalis atiteko Pietų Afrikos Respublikos atstovui Chadui le Closui, 1.41,65), bronzos – rusui Aleksandrui Krasnychui (1.41,95).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške atrankoje 21-erių metų Deividas Margevičius (54.96 sek.) užėmė 20-ąją vietą. Iki pusfinalio, kuriame varžėsi 16 plaukikų, jam pritrūko 0,4 sek. Šioje rungtyje startavo 88 plaukikai.

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje 17-metė Beatričė Kanapienytė aplenkė penkias varžoves ir užėmė 22-ąją vietą. Lietuvos sportininkė finišavo per 2 min. 16,52 sek. ir 0.53 sek. pagerino sau pačiai priklaususį Lietuvos rekordą.

Šios rungties pasaulio čempione tapo tituluota vengrė Katinka Hosszu. Finale jos laikas – 2 min. 2,15 sek.

Moterų estafetėje 4 po 50 m kompleksiniu būdu finale triumfavo JAV rinktinė. JAV plaukikės finišavo per 1 min. 43,27 sek. ir 0,77 sek. pagerino nuo 2014 metų Danijos komandai priklaususį planetos rekordą.

Moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finale nugalėjo amerikietė Lilly King (28,92 sek.). Antrąją vietą užėmė jamaikietė Alia Atkinson (29,11 sek.), trečiąją – amerikietė Molly Hannis (29,58 sek.). Šios rungties pasaulio čempionatų rekordas priklauso Rūtai Meilutytei (28,81 sek.).

Antradienį vykusiose varžybose du lietuviai pateko į pusfinalius. D.Rapšys užėmė 12-ąją vietą 100 m nugara rungtyje, o Giedrius Titenis buvo 16-as plaukdamas 100 m krūtine. Andrius Šidlauskas 100 m krūtine rungtyje liko 20-as, D. Margevičius plaukdamas 200 m peteliške buvo 26-as, o Lietuvos rekordą pagerinusi Ugnė Mažutaitytė (59,76 sek.) užėmė 27-ąją vietą 100 m plaukimo nugara rungtyje.