Aukso medalis Lietuvai: plaukikas Simonas Bilis tapo pasaulio čempionu

Simonas Bilis pasaulio plaukimo čempionatą užbaigė aukščiausia nata. 23 metų Lietuvos plaukikas paskutinę dieną dar kartą pagerino Lietuvos rekordą ir triumfavo 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

S.Bilis tapo čempionu.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2016-12-12 05:33, atnaujinta 2018-02-09 23:14

S.Bilis tapo antruoju Lietuvos plaukiku, kuriam pavyko triumfuoti pasaulio čempionate trumpajame – 25 m – baseine. Anksčiau medalius čia skynė tik Rūta Meilutytė. Šiemet į pirmenybes nevykusi sportininkė yra laimėjusi tris aukso ir du sidabro medalius.

S.Biliui tai buvo antrasis medalis Kanadoje vykusiose varžybose. Kiek anksčiau plaukikas laimėjo 50 m plaukimo laisvu stiliumi bronzą.

100 m plaukimo finale S.Bilis distanciją įveikė per 46,58 sek. ir taip antrą kartą iš eilės pagerino Lietuvos rekordą.

Lietuvos plaukikas aplenkė antroje vietoje likusą japoną Shinri Shioura, kuris distanciją įveikė per 46,59 sek. Trečią vietą užėmęs australas Tommasas D'Orsogna distanciją įveikė per 46,70 sek.

Pusfinalyje S.Bilis šią distanciją įveikė per 46,73 sek.

S.Bilis anksčiau nebuvo triumfavęs tokio lygio varžybose. S.Bilis treniruojasi JAV – Šiaurės Karolinos universitete.

Parodė gerą rezultatą

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį dėl medalio kovojo ir Danas Rapšys. 200 m plaukimo nugara finale 21 metų sportininkas užėmė penktąją vietą.

Tai – geriausias D.Rapšio rezultatas.

D.Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 50,87 sek. ir taip pagerino Lietuvos rekordą, kuris anksčiau priklausė jam.

Aukso medalį laimėjo lenkas Radoslawas Kaweckis, distanciją įveikęs per 1 min. 47,63 sek. Sidabras atiteko amerikiečiui Jacobui Pebley (1:48,98), o japonas Masaki Kaneko laimėjo bronzą (1:49,18).

Sveikino ir prezidentė

S.Bilis po pergalės sulaukė sveikinimų lavinos. Sportininką pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentės teigimu, ši svari pergalė įrodo S. Bilio ryžtą ir tikėjimą savo jėgomis.

Šalies vadovė plaukikui palinkėjo, kad iškovotas čempiono vardas būtų įkvepianti svarių, aukščiausio pakylos laiptelio vertų laimėjimų pradžia.

S.Bilį sveikino ir laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis Algirdas Butkevičius.

„Žaviuosi Jūsų sėkmingais startais, žaibiškais finišais ir geležine valia, leidusiais įveikti stipriausius varžovus iš viso pasaulio ir šįkart užlipti ant aukščiausiosios apdovanojimų pakylos, iškovojant aukso medalį.

Kartu su visa Lietuva džiaugiuosi Jūsų pergale ir linkiu sėkmingų ateities startų“, – sakoma premjero sveikinime.