Lietuvių sėkmės savaitė: M. Mizgaičio sidabras ir jaunųjų krepšininkų pergalės

Imtynininkas Mindaugas Mizgaitis sulaukė oficialaus patvirtinimo, kad Pekino olimpinės žaidynėse jo iškovotas bronzos medalis bus pakeistas tauresniu apdovanojimu, Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė iškovojo kelialapį į aukštesnę pasaulio čempionato pakopą, Vilniaus „Lietuvos rytas“ pateko į kitą krepšinio Europos taurės etapą, krepšininkas Donatas Motiejūnas tapo bedarbiu, plaukikė Rūta Meilutytė pirmą kartą po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių startavo oficialiose varžybose, Klaipėdos „Dragūnas“ laimėjo Lietuvos rankinio lyderių mūšį, o jaunieji krepšininkai žengė į kitą Europos čempionato etapą.

T. Stacevičiaus,V. Ščiavinsko ir fibaeurope.com nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Dec 19, 2016, 12:30 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 9:48 PM

Savaitės įvykiai:

Gruodžio 13 d.

Vilniuje stalo teniso Europos komandų čempionato atrankos turnyro mače Lietuvos moterų rinktinė pralaimėjo Čekijai 0:3, Lietuvos vyrų rinktinė pralaimėjo Portugalijai 1:3. Vyrų rinktinė pralaimėjo visus 4 mačus ir prarado galimybes pakilti iš paskutinės trečiosios vietos bei patekti į kitą etapą.

Utenos „Juventus“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie nugalėjo Ostendės „Telenet“ 81:71.

Gruodžio 14 d.

Lietuvos sporto universiteto lengvosios atletikos maniežui suteiktas šiais metais mirusio lengvosios atletikos trenerio ir sporto mokslininko Alekso Stanislovaičio vardas.

Jonavos „Lietavos“ futbolo klubo treneriu paskirtas Donatas Vencevičius. Jis pakeis Robertą Poškų.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Fuenlabrados „Montakit“ 70:81. 3 iš 8 rungtynių laimėjęs „Lietuvos rytas“ grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir pateko į antrąjį etapą. Paskutiniajame ture nežaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ irgi laimėjo 3 iš 8 rungtynių ir užėmė ketvirtąją vietą kitoje grupėje. Gruodžio 14 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse svečiuose nugalėjo Varėzės „Openjobmetis“ 86:67.

Gruodžio 15 d.

Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 75:88. Gruodžio 15 d. Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ moterų krepšinio Europos turnyro pirmojo etapo grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą (laimėjo 1 iš 6 rungtynių) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

„Houston Rockets“ nutraukė sutartį su Lietuvos rinktinės krepšininku Donatu Motiejūnu. Jis „Rockets“ žaidė nuo 2012 m. ir NBA lygoje per 220 rungtynių pelnė 1725 taškus (vid. 7,8).

Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK) gavo oficialų Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) pranešimą, kad imtynininkas Mindaugas Mizgaitis gaus 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalį. M.Mizgaitis laimėjo bronzos medalį, bet lietuviui skirta aukštesnė vieta paaiškėjus, kad antrąją vietą užėmęs rusas Chasanas Barojevas vartojo draudžiamas medžiagas.

Gruodžio 17 d.

Anykščiuose baigėsi Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame pirmą kartą po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių startavo Rūta Meilutytė. Ji iškovojo tris aukso medalius. Čempionate dalyvavo 368 plaukikai iš Lietuvos ir trijų užsienio šalių, o medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kauno plaukimo mokykla (9 aukso, 9 sidabro ir 8 bronzos).

Šalčininkuose Lietuvos stalo teniso „Top 12“ turnyro nugalėtojais tapo Kęstutis Žeimys ir Vitalija Venckutė.

Baigėsi Lietuvos vyrų rankinio lygos pirmasis ratas. Per jį visas 8 rungtynes laimėjo ir 16 taškų surinko Klaipėdos „Dragūnas“. Paskutiniajame ture „Dragūnas“ namie nugalėjo čempionės vardą ginančią Alytaus „Varsą“ 19:18. Tai buvo pirmasis „Varsos“ pralaimėjimas.

Lietuvos jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio rinktinė Taline tapo pasaulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyro nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į pirmosios pakopos B grupę. Lietuviai laimėjo visas 5 rungtynes, o paskutinę turnyro dieną lemiamoje dvikovoje nugalėjo Japoniją 6:4.

Gruodžio 18 d.

Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Samsune (Turkija) vykstančio Europos čempionato pirmajame etape laimėjo 2 iš 3 rungtynių, užėmė pirmąją vietą grupėje ir pateko į ketvirtfinalį.