Europoje dvylikta likusi Agnė Sereikaitė: „Esu teisingame kelyje“

„Dar reikia tobulėti, bet esu teisingame kelyje!“, – taip savo pasirodymą Turine (Italija) vykusiame Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate įvertino Agnė Sereikaitė, kuri bendrojoje įskaitoje pagal trijų rungčių rezultatus užėmė 12-ąją vietą.

A.Sereikaitė sugrįžo į varžybas po keisto praėjusio sezono.

lrytas.lt ir BNS inf.

Jan 15, 2017, 4:11 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 4:06 AM

Prieš dvejus metus mūsų šaliai pirmą kartą medalį – bronzos – žemyno pirmenybėse 1000 m rungtyje iškovojusiai 22 metų lietuvei šįkart pakartoti 2015-ųjų aukštumų nepavyko.

Geriausiai A.Sereikaitė pasirodė 1000 metrų rungtyje. Šeštadienį ji įveikė šios distancijos atranką, o sekmadienį – ketvirtfinalį. Pusfinalyje A.Sereikaitė buvo ketvirta tarp penkių sportininkių ir pateko į B finalą, kur vyko kovos dėl 6-8 vietų. Lietuvė B finale finišavo per 1 min. 48.427 sek. ir galutinėje distancijos rikiuotėje užėmė aštuntąją vietą tarp 36 čiuožėjų.

500 m rungtyje A.Sereikaitė pateko į ketvirtfinalį, ten savo grupėje ji finišavo ketvirta (45,218 sek.), o galiausiai liko 15-a tarp 35 atlečių.

1500 m. rungtyje lietuvė sėkmingai peršoko atrankos etapą, bet pusfinalyje liko penkta (2 min. 29.295 sek.), o galutinėje įskaitoje 14-a.

A.Sereikaitė šiemet sugrįžo į greitojo čiuožimo varžybas po keisto praėjusio sezono. 2015-2016 m. sezone dėl prastos fizinės būklės ji nestartavo varžybose, kai sporto medikai nustatė pervargimą.

Dėl žemo mūsų šalies trenerių lygio ir nesutarimų su Lietuvos greitojo čiuožimo federacija A.Sereikaitė jau daug metų treniruojasi užsienyje.

Sočio olimpinėms žaidynėms ji rengėsi Čekijoje, pastaruosius dvejus metus treniravosi Vokietijoje, o pernai persikraustė į Latviją.

A.Sereikaitė nebuvo vienintelė Lietuvos atstovė Europos pirmenybėse. Tokio lygio varžybų debiutantas 16-metis Salvijus Ramanauskas 500 m (44,741 sek.) ir 1500 m varžybose (2 min. 37,004 sek.) užėmė 43 vietas, o 1000 m nuotolyje (1 min. 32,81 sek.) liko 39-as.