Vasario 4-oji buvo paskutinė diena pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui

Lygiai prieš 12 metų vasario 4-oji tapo lemtinga legendiniam Lietuvos boksininkui Danui Pozniakui.

D.Pozniakas.

2017-02-04 16:03, atnaujinta 2017-04-10 19:54

Pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną, kuriam tada buvo 65-eri, mirtis užklupo Vilniuje, kai jis įsėdo į garaže buvusį savo automobilį ir ketino važiuoti.

Medikai nustatė, kad D.Pozniaką ištiko širdies smūgis.

Likus keliems mėnesiams iki mirties D.Pozniakas savo draugams pasiskundė pablogėjusia sveikata, bet vėliau tvirtino, jog jaučiasi gerai.

Tačiau daugelis bokso specialistų tvirtino, kad D.Pozniakas išgyveno depresiją, jautėsi visų užmirštas.

D.Pozniakas per karjerą buvo iškovojęs daug įspūdingų pergalių. Jis tris kartus nugalėjo Europos pirmenybėse, keturiskart tapo pussunkio svorio SSRS bokso čempionu.

Aukščiausias atleto laimėjimas – aukso medalis 1968 metų olimpiadoje Meksikoje.

Baigęs sportinę karjerą D.Pozniakas ilgai dirbo Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu, teisėjaudavo varžybose. Jam buvo suteiktas tarptautinės kategorijos teisėjo vardas.