Lietuvos sporto savaitė. Auksiniai A.Palšytės šuoliai ir Kauno tinklininkių smūgiai

Lietuvos krepšinio lygoje praėjusį savaitgalį pralaimėjimus patyrė abu lyderiai Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“, o geriausios šalies futbolo komandos pradėjo A lygos čempionatą.

Airinė Palšytė<br>AFP nuotr.

Mar 6, 2017, 11:00 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 1:15 PM

Savaitės įvykiai

Kovo 1 d. Lahtyje (Suomija) pasaulio slidinėjimo čempionate 15 km lenktynėse Deividas Kliševičius užėmė 71-ąją vietą, Tautvydas Strolia – 75-ąją, Lukas Jakeliūnas – 81-ąją.

Kovo 1 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Liudvigsburgo „Riesen“ 61:73.

Kovo 2 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Stambulo „Fenerbahe“ 67:76.

Kovo 3 d. Vilniuje pasibaigusio Lietuvos šachmatų čempionato nugalėtojais tapo vilnietis Vidmantas Mališauskas ir telšietė Simona Kiseleva. Sidabro medalius laimėjo šiaulietis Lukas Stauskas ir vilnietė Laima Domarkaitė, bronzos – panevėžietis Andrius Brazdžionis ir kaunietė Saulė Gailiūnaitė.

Kovo 3 d. Prasidėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionatas. Atidarymo rungtynėse Vilniuje „Trakai“ nugalėjo Kauno „Stumbrą“ 1:0.

Kovo 4 d. Airinė Palšytė tapo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempione. Ji Belgrade laimėjo šuolių į aukštį varžybas (peršoko 201 cm) ir pagerino Lietuvos rekordą bei pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Kiti keturi Lietuvos lengvaatlečiai (400 m bėgikė Eva Misiūnaitė, rutulio stūmikės Austra Skujytė ir Giedrė Kupstytė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys) į finalą nepateko.

Kovo 4 d. Kaune baigėsi Lietuvos plaukimo žiemos čempionatas. Geriausiais plaukikais pripažinti šešis aukso medalius laimėjusi Rūta Meilutytė ir du Lietuvos rekordus pagerinęs Danas Rapšys. Antrąją vietą užėmė Diana Jaruševičiūtė ir Andrius Šidlauskas, trečiąją – Agnė Šeleikaitė ir Deividas Margevičius.

Kovo 5 d. Kaune Baltijos moterų tinklinio lygos finale Kauno ASU nugalėjo čempionės vardą gynusią „Kohila“ (Estija) 3:0. ASU pirmą kartą tapo Baltijos lygos čempione. Jonavos „Achema“ užėmė šeštąją, Alytaus „Prekyba“ – aštuntąją vietą.

Kovo 5 d. Baigėsi vyrų tinklinio Baltijos lygos reguliarusis sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko vienas Lietuvos klubas – ketvirtąją vietą užėmęs Vilniaus „Flamingo Volley“ (51 taškas per 26 rungt.). Šiaulių „Elga“ užėmė 10-ąją vietą (33 taškai).

Kovo 5 d. Baigėsi vyrų rankinio Baltijos lygos reguliarusis sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko tik vienas Lietuvos klubas – B grupėje ketvirtąją vietą užėmęs Kauno „Granitas“ (5 taškai per 8 rungt.). Vilniaus „Šviesa“ užėmė penktąją vietą B grupėje (2 taškai per 8 rungt.), Klaipėdos „Dragūnas“ – penktąją vietą A grupėje (7 taškai per 10 rungt.).

Kovo 5 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) įvyko praėjusio sezono finalininkų rungtynės, kuriose Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose nugalėjo čempiono vardą ginantį Kauno „Žalgirį“ 78:69. Antrąją vietą užimantis Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose pralaimėjo Alytaus „Dzūkijai“ 80:89. Po 25 turų LKL pirmauja „Žalgiris“ (22 pergalės), „Lietkabelis“ (18) ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ (17).

Kovo 5 d. Jonavoje Lietuvos moterų krepšinio taurės finale titulą apgynusi Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ 76:68. Ten pat surengtą LMKL tritaškių konkursą laimėjo Greta Tamašauskaitė („Sūduva“).