Pasaulio sporto savaitė. Norvegijos slidininkių ir Lenkijos lengvaatlečių pergalės

Norvegijos slidininkės ir Vokietijos dvikovininkai viešpatavo pasaulio slidinėjimo čempionate, Lenkijos sportininkai susižėrė daugiausiai aukso medalių Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų pirmenybėse, o pasaulio greitojo čiuožimo daugiakovės čempionate varžovai liko už greičiausių Nyderlandų atstovų nugarų.

Marit Bjorgen<br>AFP nuotr.

Mar 6, 2017, 11:19 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 1:15 PM

Šios šalys praėjusią savaitę išgyveno daugiausiai džiaugsmo akimirkų pasaulio sporto arenose.

Savaitės įvykiai

Kovo 3 d. Teherane pasaulio moterų šachmatų čempionato finale kinė Tang Zhonghi nugalėjo ukrainietę Aną Muzyčuk 3,5:2,5. Dalyvauti turnyre dėl įvairių priežasčių atsisakė kelios stiprios šachmatininkės, tarp kurių – dvi praėjusios pasaulio čempionės ukrainietė Marija Muzyčuk (2015 m.) ir kinė Hou Yifan (2016 m.).

Kovo 3 d. Mirė buvęs futbolininkas prancūzas Raymond‘as Kopa (85).

Kovo 4 d. Pirmąjį sezono titulą iškovojo pirmoji pasaulio teniso raketė britas Andy Murray. Jis Dubajaus čempionato (ATP-500) finale nugalėjo ispaną Fernando Verdasco 6:3, 6:2.

Kovo 4 d. Vokietijos futbolo lygoje taškų praradus antrąją vietą užimančiam „Leipzig“ klubui, padidėjo jo atsilikimas nuo lyderio Miuncheno „Bayern“. Po 23 turų „Bayern“ turi 56 taškus, „Leipzig“ – 49.

Kovo 5 d. Belgrade baigėsi Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Lenkija (7 aukso, 1 sidabro, 4 bronzos) ir Didžioji Britanija (5 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos). Britė Laura Muir pasiekė du Europos čempionatų rekordus (1500 m ir 3000 m bėgimo), daugiakovininkas Kevinas Mayer – Europos septynkovės rekordą.

Kovo 5 d. Lahtyje (Suomija) baigėsi pasaulio slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Norvegija (7 aukso, 6 sidabro, 5 bronzos) ir Vokietija (6 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos). Vokiečiai neiškovojo nė vieno medalio slidinėjimo varžybose, bet laimėjo visas 4 šiaurės dvikovės rungtis. Visas 6 moterų slidinėjimo rungtis laimėjo norvegės. Norvegė slidininkė Marit Bjorgen ir vokietis dvikovininkas Johannesas Rydzekas laimėjo po 4 aukso medalius, norvegė slidininkė Maiken Caspersen Falla – 3 aukso medalius.

Kovo 5 d. Hamare (Norvegija) pasaulio greitojo čiuožimo daugiakovės čempionais tapo olandai Svenas Krameris (devintąjį kartą) ir Ireen Wust (šeštąjį kartą). Sidabro medalius laimėjo olandas Patrickas Roestas ir čekė Martina Sablikova, bronzos – olandas Janas Blokhuijsenas ir japonė Miho Takagi. S.Krameris per karjerą pasaulio čempionatuose (daugiakovės ir atskirų rungčių) iškovojo 28 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Kovo 5 d. Italijos futbolo lygoje nutrūko Turino „Juventus“ klubo 7 pergalių serija. „Juventus“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Udinese“ 1:1. Tačiau pralaimėjus „Roma“ klubui skirtumas tarp lyderio ir artimiausio persekiotojo tik padidėjo: po 27 turų „Juventus“ turi 67 taškus, „Roma“ – 59.