Latvija pakylėta: jų biatlonininkas padarė tai, kas lietuviams tik sapnuojasi

Pasaulio biatlono taurės varžybos baigėsi stebuklu Latvijai – 15 km bendrojo starto lenktynėse Holmenkolene (Norvegija) 28-erių Andrejus Rastorgujevas sekmadienį užėmė antrąją vietą, į priekį praleidęs tik Martiną Fourcade'ą.

Latvijos biatlonininkas A.Rastorgujevas pasaulio taurės paskutiniame etape užėmė 2-ąją vietą.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
A.Rastorgujevui nesėkmingo 2014-ųjų etapo protokolas.
Daugiau nuotraukų (4)

2017-03-20 08:18, atnaujinta 2017-04-07 16:07

Nenugalimasis prancūzas šaudė be klaidų ir trasą įveikė per 37 min. 32,2 sek. A.Rastorgujevas suko 2 baudos ratus, bet šliuožė kaip raketa ir atsiliko tik 17,4 sek. Taip aukštai planetos taurės varžybose Latvijos biatlonininkas dar nebuvo kilęs.

Bet į savąjį stebuklą A.Rastorgujevas atėjo neatsitiktinai. Žinomas Latvijos žurnalistas Ingmaras Jurisonas socialiniame tinkle pasidalijo jautria žinute apie atleto patirtą smūgį, bet nenugalimą ryžtą ir užsispyrimą.

I.Jurisonas parašė: „Tai buvo 2014-ųjų pavasaris, tokia pat sekmadienio popietė. Tame pat Holmenkolene vyko pasaulio biatlono taurės paskutinis etapas – 15 km bendro starto lenktynės. Tarp dalyvių – Andrejus Rastorgujevas ir atrodė, kad pagaliau – tai jo diena. Vos vienas netaiklus šūvis pirmose trijose ugnies linijose, turbo greitis ant slidžių. Į paskutinį šaudymą Andrejus atšliuožė išdidžioje vienumoje – aiškus lyderis! Ir tada prašovė tris kartus... Tribūnos aiktelėjo. Visi buvo apstulbę, net baisu buvo pagalvoti, kas dėjosi sportininko galvoje... Jis finišavo septintas. Nesėkmių jam buvo pasitaikiusi ne viena, bet ši, per paskutines 2013-2014 metų sezono lenktynes, atrodė siaubinga...

O šiandien tikrai malonu matyti, kad gyvenimas viską gali sudėlioti tiksliai ir su ironija – vėl kovo mėnuo, vėl Holmenkolenas, 15 km bendro starto lenktynės, paskutinis sezono startas. Ir – pirmasis pasaulio taurės medalis. Paskutinis prieš olimpinio sezono pradžią. Pagaliau... Kaip akmuo nuo pečių. Ir dar vienas įrodymas, kad tikras atsidavimas nelieka be atlygio. Puiku.“

Pasaulio taurės bendroje įskaitoje triumfavo M.Fourcade'as. A.Rastorgujevas užėmė 21-ąją vietą. Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas – 73-ias iš 106-ių taurės varžybose klasifikuotų atletų.

Pasaulio taurės taškų gauna patekusieji į 40-tuką. T.Kaukėnas tai padarė triskart ir visus – sprinto rungtyse: penktame pasaulio taurės etape Rūpoldinge užėmė 32-ąją vietą, aštuntame etape Kontiolahtyje buvo 28-as, o pasaulio čempionate Hochfilcene – 31-as.

Tiesa, Lietuvos biatlonui šis sezonas irgi tapo išskirtiniu – teisę kitąmet startuoti Pjongčango olimpiadoje iškovojo net keturi mūsų šalies atstovai: du vyrai ir dvi moterys. Iki šiol per visą žaidynėse niekada nesivaržė daugiau dviejų biatlonininkų iš Lietuvos.