Vengrijos klubo rankininkės laimėjo dramatišką Čempionių lygos finalą

Dėro „Audi“ susigrąžino stipriausios Europos moterų rankinio komandos vardą. Sekmadienį Budapešte Čempionių lygos finale, stebint 12 tūkstančių žiūrovų,  nedidelio Vengrijos miesto Dėro rankininkės per pratęsimą palaužė Skopjės „Vardar“ klubą 31:30 (15:12, 26:26) ir trečiąjį kartą iškovojo svarbiausią žemyno prizą.

"Audi" rankininkės laimėjo finalą.<br> gyorietokc.hu nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

May 7, 2017, 10:11 PM, atnaujinta May 7, 2017, 10:33 PM

„Audi“ jau buvo įkopusi į viršūnę 2013 ir 2014 metais, o dar tris kartus pralaimėjo finale. Vieną iš trijų nesėkmių lemiamoje dvikovoje Vengrijos čempionės patyrė pernai, kai per baudinių seriją pripažino Bukarešto CSM pranašumą.

Šiais metais Čempionių lygos finale rankininkės sirgalių širdis vėl virpino ilgiau nei du kėlinius. Tiesa, per pagrindinį laiką beveik visą laiką pirmavo „Audi“ komanda, bet „Vardar“ antrojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą. Paskutinę antrojo kėlinio minutę, esant lygiam rezultatui 26:26, abi ekipos rengė po ataką, bet įmesti nepavyko nei „Audi“, nei „Vardar“.

Dėro komanda galingiausiai smogė pratęsimo pradžioje, kai pabėgo nuo varžovių 29:26. Ir nors pirmą kartą finale žaidusi Skopjės ekipa priartėjo, „Audi“ mašina jau buvo nuvažiavusi per toli.

Naudingiausia finalo ketverto žaidėja išrinkta „Audi“ aprangą vilkinti olandė Nycke Groot. „Vardar“ puolimo lyderei Andrea Penezič buvo įteiktas rezultatyviausios turnyro rankininkės prizas. Ši kroatė per sezoną įmetė 98 įvarčius.

Dramatiškas finalas buvo visiška priešingybė šeštadienį vykusiems pusfinaliams, kurių nugalėtojos varžoves pranoko visa galva. „Audi“ įveikė Podgoricos „Budučnost“ komandą 26:20 (12:9), „Vardar“ – čempionės vardą gynusią Bukarešto CSM ekipą 38:33 (21:13). O galutinis skirtumas net neatspindėjo milžiniško Dėro ir Skopjės rankininkių pranašumo.

Pusfinalyje pralaimėjusios komandos dar kovojo dėl trečiosios vietos. Paguodos finale CSM šventė pergalę 26:20 (13:12).

Pusfinalis

Dėro „Audi“ – Podgoricos „Budučnost“ 26:20. Gorbicz 9, Groot 5, Amorim 4/ Neagu 7, Bulatovič 6.

Skopjės „Vardar“ – Bukarešto CSM 38:33. Penezič 7, Radičevič 7, Lekič 6, Lacrabere 5/ Niombla 8, Torstensson 5.

Finalas

Dėro „Audi“ – Skopjės „Vardar“ 31:30 (po pratęsimo). Gorbicz 7, Groot 6, Mork 6/ Lacrabere 6, Althaus 6.