Švedijos ledo ritulininkai po baudinių serijos įveikė Kanadą ir tapo pasaulio čempionais

Pasaulio ledo ritulio čempionato finale įtampos netrūko. Čia susidūrė lygiavertės Kanados ir Švedijos rinktinės, o nugalėtoja paaiškėjo tik po baudinių serijos. Ja 2:1 tapo Švedijos rinktinė.

Finalo akimirka.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

May 21, 2017, 9:51 PM, atnaujinta May 22, 2017, 12:57 AM

Atsargiai pradėjusios rungtynes komandos pirmąjį kėlinį baigė be įvarčių. Tik baigiantis antrajam kėliniui pirmąjį įvartį pelnė V.Hedmanas (19:39) ir išvedė Švedijos rinktinę į priekį.

Vis dėlto, persvara švedai džiaugėsi neilgai. Kanadiečiai jau trečiojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą. Įvartį pelnė R.O'Reilly (01:58). Per pagrindinį rungtynių laiką nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko, todėl komandos žaidė pratęsimą.

Čempionė nepaaiškėjo ir pratęsimo metu, todėl komandos stojo mušti baudinių.

Čia itin prastai sekėsi kanadiečiams. Pro šalį skriejo visi N.MacKinnono, B.Pointo, R.O'Reilly ir M.Marnerio smūgiai.

Tuo tarpu Švedijos rinktinei pergalę atnešė N.Backstromo ir O.Larssono-Ekmano baudiniai. Netaiklūs buvo W.Nylanderis ir G.Landeskogas.

Čempionės titulą gynusi Kanada pusfinalyje 4:2 nugalėjo Rusijos ledo ritulininkus, o švedai 4:1 nugalėjo suomius.

Bronzą iškovojo rusai, 5:3 nugalėję Suomijos rinktinę.