Lietuvos sporto savaitė. Ričardo Berankio sugrįžimas, futbolo įvykių karuselė ir auksinis „Dragūnas“

Pirmoji Lietuvos teniso raketė Ričardas Berankis grįžo į aikštę po traumos, kitas mūsų šalies tenisininkas Laurynas Grigelis po ilgos pertraukos iškovojo titulą „ATP Challenger“ turnyre, Klaipėdos „Dragūnas“ iškovojo Lietuvos rankinio lygos auksą, Lietuvos futbolo federacijos konferencija patvirtino prezidento Edvino Eimonto atsistatydinimą, Vilniaus „Žalgiris“ nutraukė pergalių seriją futbolo A lygoje, keturi Lietuvos boksininkai tapo A.Šociko turnyro nugalėtojais, Jonas Mačiulis nieko nepešė krepšinio Eurolygos finalo ketverte, o Lietuvos krepšinio lygoje tęsėsi pusfinalio dvikovos.

E.Eimontas (kairėje) buvo priverstas palikti LFF prezidento postą, o R.Berankis sugrįžo į kovas.

May 22, 2017, 3:32 PM, atnaujinta May 22, 2017, 3:33 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Gegužės 15 d. Utenos „Utenio“ futbolo klubo treneriu paskirtas ispanas Davidas Campana. Jis pakeitė laikinai pareigas ėjusį ukrainietį Olehą Boičyšyną. A lygoje „Utenis“ užima penktąją vietą (15 taškų per 12 rungtynių).

Gegužės 16 d. Nutrūko futbolo A lygos lyderio Vilniaus „Žalgirio“ devynių pergalių serija. „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su „Trakais“ 1:1, bet liko pirmojoje vietoje (31 taškas per 12 rungtynių) ir artimiausią persekiotoją Marijampolės „Sūduvą“ lenkia 6 taškais. Trečiąją vietą dalijasi po 18 taškų iškovoję „Trakai“ ir Klaipėdos „Atlantas“.

Gegužės 16 d. Po ilgesnės nei pusės metų pertraukos į aikštę grįžo pirmoji Lietuvos teniso raketė Ričardas Berankis. Traumą išsigydęs R.Berankis turnyro Samarkande („ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo belgui Joriui De Loore 6:7, 2:6. Laurynas Grigelis to paties turnyro pirmajame rate pralaimėjo baltarusiui Jahorui Herasimavui.

Gegužės 17 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionu septintąjį kartą tapo Klaipėdos „Dragūnas“. „Dragūnas“ trečiosiose finalo rungtynėse nugalėjo čempionės vardą gynusią Alytaus „Varsą“ 27:26 ir laimėjo seriją 3:0. Bronzos medalius iškovojo Kauno „Granitas“.

Gegužės 18 d. Vilniuje įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) konferencija, kurioje patvirtintas LFF prezidento Edvino Eimonto atsistatydinimas, o laikinuoju prezidentu paskirtas iki tol viceprezidento pareigas ėjęs Vidmantas Butkevičius. Konferencijoje pakeisti kai kurie įstatų skyriai ir ženkliai sumažinti LFF prezidento įgaliojimai.

Gegužės 19 d. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) suteikė teisę Lietuvai rengti 2018 m. pasaulio čempionato pirmosios pakopos B grupės turnyrą. Lietuvos ledo ritulio vadovai planuoja, kad jis vyks Kaune.

Gegužės 19 d. Iš kovos dėl Eurolygos čempiono vardo pasitraukė paskutinis Lietuvos krepšininkas. Madrido „Real“, kuriame žaidžia Jonas Mačiulis, pusfinalyje Stambule pralaimėjo Stambulo „Fenerbahce“ 75:84. J.Mačiulis žaidė 5 min. ir taškų nepelnė.

Gegužės 19 d. Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru tapo teniso turnyro Samarkande („ATP Challenger“) dvejetų varžybų nugalėtojais. L.Grigelis „ATP Challenger“ turnyruose iškovojo devintąjį dvejetų titulą, bet pirmąjį – nuo 2015 m. Be to, jis yra laimėjęs 17 dvejetų titulų „ITF Fututres“ turnyruose.

Gegužės 19 d. Kaune baigėsi A.Šociko bokso turnyras, kuriame dalyvavo devynių šalių boksininkai. Lietuvos sportininkai tapo keturių svorio kategorijų nugalėtojais: iki 60 kg – Edgaras Skurdelis (penktąjį kartą), iki 81 kg – Kęstutis Pūkas, iki 91 kg – Tadas Tamašauskas ir nuo 91 kg – Mantas Valavičius. Techniškiausio boksininko prizu apdovanotas moldavas Veaceslavas Gojanas.

Gegužės 20 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio trečiosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 81:73 ir perėmė aikštės pranašumą. „Lietkabelis“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1. Kitame pusfinalyje, kuriame visas rungtynes laimėjo šeimininkai, čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Klaipėdos „Neptūną“ 2:1.

Gegužės 20 d. Lengvosios atletikos Halės (Vokietija) metimų dienos turnyre disko metikas Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (66,70 m) ir pralaimėjo tik sezono lyderiui švedui Danieliui Stahliui.

Gegužės 21 d. Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis teisėjavo per vyrų rankinio EHF taurės (antrojo pagal rangą Europos turnyro) finalo rungtynes, kuriose namie žaidęs Giopingeno „Frisch Auf“ nugalėjo Berlyno „Fuchse“ 30:22.

Gegužės 21 d. Paplūdimio tinklinio Rytų Europos zonos (EEVZA) turnyro Koropove (Ukraina) finale Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė nugalėjo Urtę Andriukaitytę ir Iriną Zobniną 2:0.

Gegužės 21 d. Podebraduose (Čekija) Europos ėjimo taurės turnyre Lietuvos moterų rinktinė 20 km ėjimo varžybose užėmė trečiąją vietą. Lietuves aplenkė tik čempione tapusi Ispanija ir Italija. Geriausiai asmeninėje įskaitoje pasirodžiusi Brigita Virbalytė užėmė aštuntąją vietą.

Gegužės 21 d. Kuršėnuose Baltijos galiūnų čempionato pirmojo etapo nugalėtoju tapo Vytautas Lalas.