Lietuvos sporto savaitė: irkluotojų pergalės, Rūtos Meilutytės medaliai ir LKL finalo pradžia

M.Patašiaus nuotr.

May 29, 2017, 12:19 PM, atnaujinta May 29, 2017, 12:29 PM

Ričardas Berankis laimėjo pirmąjį šiais metais teniso turnyrą ir pusšimčiu vietų pakilo ATP reitinge, Lietuvos keturvietės valties įgula iškovojo Europos irklavimo čempionato aukso medalius, kanojininkas Henrikas Žustautas tapo pasaulio taurės etapo nugalėtoju, Edis Matusevičius pagerino Lietuvos ieties metimo rekordą, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė pasaulio taurės etape užėmė antrąją vietą, keli Lietuvos plaukikai tapo Rumunijoje ir Slovakijoje vykusių varžybų nugalėtojais, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė dėl traumos pasitraukė iš Deimantinės lygos varžybų, o Panevėžio „Lietkabelis“ pirmą kartą pateko į LKL finalą, kurio pirmosiose rungtynėse nusileido Kauno „Žalgiriui“.  Tai – svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 22 d. Kauno „Žalgiris“ 24-ąjį kartą pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Ketvirtosiose pusfinalio rungtynėse čempiono vardą ginantis „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 69:53 ir laimėjo seriją 3:1.

Gegužės 23 d. Panevėžio „Lietkabelis“ pirmą kartą pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Ketvirtosiose pusfinalio rungtynėse „Lietkabelis“ namie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 86:77 ir laimėjo seriją 3:1.

Gegužės 23 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Šymkente (Kazachstanas; „ATP Challenger“) pirmajame rate nugalėjo rusą Aleksejų Vatutiną 2:6, 6:3, 6:1. Tai – pirmoji R.Berankio pergalė po beveik septynių mėnesių pertraukos, per kurią jis nežaidė dėl traumos. Laurynas Grigelis to paties turnyro pirmajame rate pralaimėjo rusui Jevgenijui Tiurnevui.

Gegužės 24 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“ 0:0. Per 13 turų pirmaujantis „Žalgiris“ iškovojo 32 taškus, antrąją vietą užimanti „Sūduva“ – 26, trečiojoje vietoje esantys „Trakai“ – 21.

Gegužės 24 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas dėl drausmės pažeidimų nušalino amerikiečius Corey Fisherį, Cleviną Hannah ir Taylorą Browną.

Gegužės 25 d. Lengvaatletis Edis Matusevičius pagerino Lietuvos ieties metimo rekordą. Rygos taurės turnyre E.Matusevičius ietį numetė 84,78 m ir užėmė pirmąją vietą. Šios rungties rekordas nuo 2004 m. priklausė Tomui Intui.

Gegužės 25 d. Arnas Labuckas (Rygos VEF) tapo Latvijos krepšinio čempionu. Finale VEF nugalėjo „Ventspils“ klubą, kuriame žaidė Edgaras Želionis. Bronzos medalius laimėjusiai Rygos „Barons“ atstovavo Tauras Jogėla ir Denisas Krestininas. Gegužės 25 d. Raudondvaryje įvyko Lietuvos rankinio lygų sezono uždarymas. Geriausiais sezono rankininkais išrinkti Laima Bernatavičiūtė („Garliava“) ir Valdas Drabavičius („Šviesa“).

Gegužės 25 d. Martynas Purlys paskelbė, kad pasibaigus sezonui pasitrauks iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo direktoriaus pareigų. Gegužės 26 d. Vaidas Kariniauskas (Klužo „Banca Transilvania“) tapo Rumunijos krepšinio čempionu. Finale „Banca Transilvania“ nugalėjo Bukarešto „Steaua“ klubą, kuriame žaidė Marius Runkauskas.

Gegužės 26 d. Egidijus Kavaliauskas profesionalų bokso mače Čikagoje nokautu nugalėjo meksikietį Danielį Echeverrią. E.Kavaliauskas laimėjo visus 17 mačų.

Gegužės 27 d. Ričardas Berankis tapo teniso turnyro Šymkente nugalėtoju. Jis finale įveikė vokietį Yannicką Hanfmanną 6:3, 6:2 ir iškovojo aštuntąjį karjeroje „ATP Challenger“ titulą. Po šios pergalės R.Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo į 188-ąją vietą.

Gegužės 27 d. Julius Tverijonas su boliviečiu Hugo Dellienu pralaimėjo teniso turnyro Antalijoje („ITF Futures“) dvejetų varžybų finalo mačą ispanams Sergio Martosui ir Davidui Perezui.

Gegužės 27 d. Lietuvos lengvaatletė pirmą kartą šį sezoną dalyvavo Deimantinės lygos etape. Judžine (JAV) šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė po nesėkmingo pirmojo bandymo pasitraukė iš varžybų dėl traumos.

Gegužės 27, 28 d. Džonkuve (Lenkija) šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės ketvirtojo etapo moterų varžybose Laura Asadauskaitė užėmė antrąją vietą, Ieva Serapinaitė – 19-ąją, Lina Batulevičiūtė – 31-ąją. Vyrų varžybose Dovydas Vaivada užėmė 34-ąją vietą.

Gegužės 28 d. Danas Rapšys pagerino 100 m plaukimo nugara Lietuvos rekordą (53,79 sek.). Šį rezultatą jis pasiekė Bukarešte vykusiame Rumunijos atvirajame čempionate, kuriame laimėjo tris aukso medalius. Taip pat trijų rungčių varžybas laimėjo ir Lietuvos rekordą plaukdamas 200 m peteliške pagerino Deividas Margevičius, keturis aukso medalius iškovojo Andrius Šidlauskas.

Gegužės 28 d. Bratislavoje Slovakijos Didžiojo prizo plaukimo turnyre Rūta Meilutytė laimėjo 50 m plaukimo krūtine varžybas ir užėmė antrąją vietą kitose dviejose distancijose. 200 m plaukimo krūtine varžybas laimėjo Marius Mikalauskas.

Gegužės 28 d. Lietuvos porinės keturvietės įgula tapo Europos irklavimo čempione. Račicuose vykusiose varžybose aukso medalius iškovojo Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Olimpinių žaidynių prizininkai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris porinių dviviečių varžybose užėmė 7-ąją vietą.

Gegužės 28 d. Henrikas Žustautas tapo baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etapo nugalėtoju. Segede (Vengrija) vykusiose varžybose jis užėmė pirmąją vietą irkluodamas 200 m vienviete kanoja. Vadimas Korobovas toje pačioje valčių kategorijoje buvo septintas, kiti lietuviai nepateko į finalą.

Gegužės 28 d. Gaboronėje (Botsvana) galiūnų pasaulio čempionate Žydrūnas Savickas užėmė devintąją vietą. Gegužės 28 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 73:67 ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.