Pasaulis plojo T.Dumoulino pergalei ir dėkojo su futbolu atsisveikinusiai legendai F.Totti

F.Totti atsisveikino su didžiuoju futbolu<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

May 29, 2017, 12:32 PM, atnaujinta May 29, 2017, 12:42 PM

Šalies čempionais netapę Londono „Arsenal“, „Barcelona“, Dortmundo „Borussia“ ir Paryžiaus PSG futbolininkai pergalių alkį numalšino iškovodami nacionalines taures, „Manchester United“ pirmą kartą tapo futbolo Europos lygos nugalėtoju, 25 metus „Roma“ klubo garbę gynęs Francesco Totti baigė futbolininko karjerą, geriausi pasaulio tenisininkai pradėjo kovas Prancūzijos atvirajame čempionate, iš kurio jau pirmąją dieną iškrito pirmoji raketė vokietė Angelique Kerber, o Tomas Dumoulinas tapo pirmuoju olandu, laimėjusiu „Giro d‘Italia“ daugiadienes dviračių lenktynes.  Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 22 d. Baku baigėsi Islamo solidarumo žaidynės, kuriose dalyvavo 54 Azijos ir Afrikos šalių sportininkai. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Azerbaidžanas (75 aukso, 50 sidabro, 37 bronzos).

Gegužės 24 d. „Manchester United“ pirmą kartą tapo futbolo Europos lygos čempionu. Finale Stokholme „Manchester United“ nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 2:0 (įvarčius įmušė Paulis Pogba ir Henrichas Mchitarianas). „Manchester United“ anksčiau buvo iškovojęs keturis kitus tarptautinius prizus, tarp jų triskart – Čempionų lygos nugalėtojo vardą.

Gegužės 26 d. Argentinos futbolo federacija paskelbė susitarusi, kad šalies rinktinės treneriu pradės dirbti Jorge Sampaoli, kuris taip pat yra „Sevilla“ klubo treneris. J.Sampaoli pakeis prieš kelias savaites atleistą Edgardo Bauzą.

Gegužės 26 d. Buvusi antroji pasaulio teniso raketė čekė Petra Kvitova paskelbė, kad grįžta į profesionalų sportą ir dalyvaus Prancūzijos atvirajame čempionate. Ji nuo praėjusių metų nežaidė dėl traumų, kurias patyrė gindamasi nuo jos namus apvogti bandžiusio plėšiko.

Gegužės 27 d. Keliose Europos šalyse vyko nacionalinės futbolo taurės finalo rungtynės. Anglijos taurę 13-ąjį kartą iškovojo Londono „Arsenal“, finale Londone įveikęs Londono „Chelsea“ 2:1. Ispanijos taurę 29-ąjį kartą, tarp jų – trečią iš eilės, iškovojo „Barcelona“, finale Madride nugalėjusi Vitorijos „Alaves“ 3:1, Vokietijos taurę ketvirtąjį kartą iškovojo Dortmundo „Borussia“, finale Berlyne nugalėjusi Frankfurto „Eintracht“ 2:1, Prancūzijos taurę 11-ąjį kartą, tarp jų – trečią iš eilės iškovojo Paryžiaus PSG, finale Paryžiuje įveikęs „Angers“ 1:0.

Gegužės 27 d. Kroatijos futbolo čempione pirmą kartą tapo „Rijeka“, nutraukusi Zagrebo „Dinamo“ klubo 11 pergalingų sezonų seriją.

Gegužės 27 d. Budapešte vandensvydžio Čempionų lygos finale „Szolnok“ (Vengrija) nugalėjo čempiono vardą gynusį Dubrovniko „Jug“ (Kroatija) 10:5. „Szolnok“ pirmą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju, o Vengrijos klubas turnyrą laimėjo po 13 metų pertraukos.

Gegužės 28 d. Paryžiuje prasidėjo Prancūzijos teniso atvirasis čempionatas. Nugalėtojo vardą gina serbas Novakas Džokovičius ir ispanė Garbine Muguruza. Pirmą kartą istorijoje turnyre nedalyvauja abu praėjusio Didžiojo kirčio turnyro (Australijos atvirojo čempionato) nugalėtojai: šveicaras Rogeris Federeris – dėl traumos, amerikietė Serena Williams – dėl motinystės atostogų. Jau pirmajame rate iškrito pirmoji pasaulio raketė vokietė Angelique Kerber, pralaimėjusi rusei Jekaterinai Makarovai.

Gegužės 28 d. Baigėsi Italijos futbolo čempionatas. Čempionu 34-ąjį kartą, tarp jų – šeštąjį iš eilės, tapo Turino „Juventus“ (91 taškas per 38 rungtynes). Kitą kelialapį į Čempionų lygą iškovojo „Roma“ (87 taškai) , į Čempionų lygos atranką – „Napoli“ (86 taškai). Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo 29 įvarčius įmušęs bosnis Edinas Džeko („Roma“). Per paskutiniąsias rungtynes, kuriose „Roma“ namie nugalėjo „Genoa“ 3:2, sportininko karjerą baigė 25 sezonus „Roma“ profesionalų komandoje žaidęs 40-metis Francesco Totti.

Gegužės 28 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Monako etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje 129 taškus turintis S.Vettelis padidino persvarą prieš antrąją vietą užimantį britą Lewisą Hamiltoną („Mercedes“) iki 25 taškų.

Gegužės 28 d. Šimtųjų „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“), antrąją vietą užėmė kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“), trečiąją – italas Vincenzo Nibali („Bahrain-Merida“). T.Dumoulinas pirmavo nuo antrosios lenktynių savaitės, bet 19-ajame etape (gegužės 26 d.) prarado lyderio marškinėlius ir į pirmąją vietą grįžo tik Milane finišavusiame paskutiniajame etape. T.Dumoulinas tapo pirmuoju istorijoje „Giro d‘Italia“ laimėjusiu olandu ir pirmuoju nuo 1980 m. olandu, laimėjusiu vienas iš trijų didžiųjų daugiadienių lenktynių.