Prancūzijos antidopingo agentūros (AFLD) prezidentas Damien Ressiot pareiškė, kad draudžiamų preparatų vartojimas šiomis dienomis „yra pakankamai priimtina praktika.“
Pirštu buvo durta į stimuliantų klasei priskiriamą kokainą.
D.Ressiot atskleidė, kad AFLD kruopščiai tiria keletą atvejų, kuriuose minimas ir kokainas. AFLD tikisi, kad pavyks išsiaiškinti, kokiais ryšiais ir tinklais naudojasi sukčiai.
Šiemet Paryžiaus prokuratūra nubaudė buvusį Australijos regbio rinktinės žaidėją Jamesą O'Connorą. Sportininkas bausmė sulaukė dėl kokaino vartojimo, o „Toulon“ klubas jį nušalino.
26 metų sportininkas kartu su buvusiu Naujosios Zelandijos žaidėju Ali Williamsu areštinėje praleido daugiau nei 24 valandas, kai jie buvo suimti šalia naktinio klubo.
Policija iškart užfiksavo, kad sportininkai vartojo narkotikus. Tiksliau – kokainą.
Po incidento „Toulon“ klubo prezidentas Mourad Boudjellal pareiškė, kad susidaro įspūdis, jog kokainas sporte tapo populiariu preparatu.
Mokslo patarėjas Xavieras Bigard teigė, kad kokainas dažniausias naudojamas sporto šakose, kur reikia daug sprogstamosios jėgos ir ištvermės.
„Prancūzijos regbio lygos prezidentas taip pat mano, kad kokainas tapo elitino sporto problema“, - pridūrė D.Ressiot.
Pastaruoju metu buvo ir daugiau su kokainu susijusių skandalų sporto pasaulyje. Praėjusį lapkritį suomių futbolininkas Romanas Jeremenko buvo nušalintas dvejiems metams, nes jo kraujyje buvo aptikta šio stimulianto.
Sporto arbitražo teismas (CAS) skyrė dvejų metų nušalinimo bausmę Alžyro puolėjui Youcefui Belaili, kuris pateikė apeliaciją dėl jo kraujyje aptikto kokaino. Australijos regbio klubas „Cronulla Sharks“ atleido Beną Barbą, kai jo mėginyje buvo aptikta narkotinių medžiagų.
Buvęs pasaulio bokso čempionas Tysonas Fury taip pat yra pripažinęs, kad vartojo kokaino. Sportininkui buvo atimta licencija dėl narkotinių medžiagų vartojimo ir kitų medicininių problemų.