Europos jaunimo dziudo čempionate lietuviai medalių nepelnė, bet sulaukė svečių pagyrų

Sekmadienį Kaune baigėsi Europos jaunių (iki 18 metų) dziudo čempionatas. Tris dienas trukusi dziudo šventė buvo paženklinta ne tik įspūdingomis kovomis, bet ir aukščiausiais įvertinimais organizatoriams.

Lietuvos atstovai komandų varžybose pergalių neiškovojo.<br> LDF nuotr.
 Europos jaunimo dziudo čempionatas vyko Kaune.<br> "Instagram" nuotr.

Jul 2, 2017, 9:29 PM, atnaujinta Jul 2, 2017, 9:37 PM

Padėkos Lietuvos dziudofederacijai plūdo tiek iš dalyvių, tiek ir iš aukščiausių Europos
dziudo sąjungos (EJU) pareigūnų.

„Renginys Kaune prilygo aukščiausio lygio suaugusiųjų čempionatams, – sakė EJU prezidentas Sergejus Soloveičikas. - Dėkoju Lietuvos dziudo federacijos prezidentui, kuris subūrė fantastišką
komandą ir padovanojo mums įspūdingą šventę. Galiu pasakyti, jog po
tokio svaraus pareiškimo, rimtai svarstome galimybę kitais metais
Kaune surengti jubiliejinį 70-ąjį Europos dziudo kongresą.“

Birželio 30-liepos 2 dienomis „Žalgirio“ arenoje varžėsi stipriausi atletai iš 42 šalių.

Europos dziudo čempionate aukščiausią septintąją vietą tarp lietuvių iškovojo Justina Kmieliauskaitė (per 63 kg).

Komandų varžybose abi lietuvių komandos iškrito po pirmojo mačo. Vaikinai nesugebėjo pasipriešinti olandams. Merginoms sekėsi kiek geriau: kovose su Lenkijos komanda pergales iškovojo
Aida Vasiliauskaitė (iki 63 kg) ir Justina Kmieliauskaitė (per 63 kg), tačiau galutinę pergalę 3:2 šventė lenkės 2:3.

„Su nedidelėmis pajėgomis ir minimaliu biudžetu mes padarėme neįmanoma. Tikėjausi, kad viską padarysime 100 procentu, tačiau galutinis rezultatas yra dešimtkart geresnis, o sportininkų rezultatus tegul vertina ir išvadas daro treneriai“, – sakė Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Penktadienį ir šeštadienį sportininkai kovojo individualiai, o sekmadienį vyko komandų varžybos, kuriose registravosi rekordinis dalyvių skaičius: 19 merginų ir 19 vaikinų komandų iš 24 šalių.

Vaikinų komandų finale gruzinai įveikė vengrus, kaip ir suaugusiųjų Europos čempionate. Auksinė buvo antra kova, kurią laimėjo  Europos čempionu svorio kategorijoje iki 73 kg tapęs Laša Bekauris.

„Gruzijos vaikinų komanda visada stipri komandų varžybose. Šie vaikinai labai daug treniruojasi. Gyvenime jiems pirmiausia yra dziudo, o tik paskui visa kita. Be to, mes, gruzinai visi esame lyg broliai, mes lyg kumštis, – sakė Gruzijos komandos vyriausiasis treneris Georgis Kizilašvilis, pridūręs, kad sunkiausia buvo įveikti Rusijos komandą. – Jie buvo verti finalo, bet burtai lėmė kitaip“.

Bronzos medalius komandų varžybose iškovojo Italijos ir Rusijos vaikinų komandos.

Merginų varžybose triumfavo vokietės, įveikusios serbes, kurių komandoje buvo likusios tik trys dalyvės,.

„Didžiuojuosi savo merginomis. Jos puikiai pasirodė individualiose kovose ir įrodė, kad yra stipriausios paskutinę varžybų dieną, o tai tikrai nebuvo lengva. Jautėsi nuovargis po dviejų varžybų dienų. Be to, mums tekusios komandos buvo išties stiprios: Serbiją, Rusiją ir Olandiją įveikėme tik minimaliu
skirtumu“, – sakė Vokietijos komandos merginų trenerė Lena Goldi.

Bronzos medalius komandinėse varžybose iškovojo Rusijos ir Prancūzijos merginos.

2018 metais Europos jaunių dziudo čempionatas vyks Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve. Kaune vykusios ceremonijos metu jiems oficialiai perduota čempionato vėliava.