Paskutinį kartą jaunimo varžybose startavęs Henrikas Žustautas vėl buvo nepralenkiamas

Rumunijoje vykstančio pasaulio jaunimo (iki 23 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vaikinų vienviečių kanojų varžybose triumfavo Henrikas Žustautas.

H.Žustautas - vėl pirmas.<br>T.Bauro nuotr.

Jul 30, 2017, 12:18 PM, atnaujinta Jul 30, 2017, 5:06 PM

Šių metų Europos suaugusių čempionas 23-ejų H. Žustautas finale sekmadienį finišavo per 39,192 sek.

Antrąją vietą užėmė brazilas Izaquiasas Santosas (atsiliko 0,272 sek.), trečiąją – vengras Jonatanas Hajdu (0,320 sek.).

Paskutinį kartą pasaulio jaunimo čempionate startavęs H.Žustautas šiose varžybose triumfavo trečiąjį kartą.

Pasaulio jaunimo čempionu lietuvis tapo 2014 ir 2015 metais.

Jaunimo vaikinų vienviečių baidarių 200 m distancijoje sidabro medalį iškovojo 21-erių Artūras Seja. Jis finale
finišavo per 35,320 sek. ir vos 0,08 sek. pralaimėjo čempionu tapusiam vengrui Balazsui Birkasui. Bronzos medalį iškovojo italas Andrea de Liberto (0,156 sek.).

Kartu vyksta ir jaunių (iki 18 m.) varžyboas. Vaikinų vienviečių kanojų 200 m finale Lietuvos atstovas Ilja
Davidovskis (44,060 sek.) finišavo paskutinis – devintas. Čempionu tapo ispanas Pablo Grana (42,316 sek.).

Jaunių vaikinų vienviečių baidarių B finale lietuvis Lukas Šakalys (37,93 sek.) finišavo antras ir galutinėje įskaitoje buvo 11-as.

12-ąją vietą jaunimo čempionate užėmė Rūta Dagytė. Ji vienviečių kanojų B finale užėmė trečiąją vietą (51,556 sek.).

Jaunių merginų vienviečių baidarių B finale lietuvė Ieva Vaitiekūnaitė (44,247 sek.) užėmė ketvirtąją vietą, o galutinėje įskaitoje jai atiteko 13-oji pozicija.