Danas Rapšys vėl pagerino Lietuvos rekordą, bet medaliui to nepakako

Plaukikas Danas Rapšys pasaulio taurės etape Berlyne užėmė ketvirtąją vietą 200 metrų laisvuoju stiliumi varžybose, nors pagerino Lietuvos rekordą.

Danas Rapšys<br>LTUswimming nuotr.
Danas Rapšys<br>A.Krivicko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 7, 2017, 8:26 PM, atnaujinta Aug 7, 2017, 8:40 PM

Lietuvis finale finišavo per 1 min. 42,23 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą, tačiau iki medalio jam pritrūko 0,56 sek.

Aukso medalį iškovojo vengras Dominikas Kozma (1:41,03), sidabras atiteko lenkui Kacperui Majchrzakui (1:41,62), o bronza – PAR atstovui Chadui Le Closui (1:41,67).

Ryte D.Rapšys atrankoje atplaukė per 1:42,28 min. ir net 1,91 sek. pagerino sau nuo 2014 metų priklausiusį šalies rekordą trumpajame baseine.

Varžybose Berlyne lietuvis D.Rapšys taip pat dalyvavo 200 metrų nugara finale, kur finišavo ketvirtas, irgi pagerindamas Lietuvos rekordą.

Šios rungties atrankoje taip pat varžęsis Povilas Strazdas užėmė 21-ą (1 min. 47,19 sek.), o Mantas Kaveckas – 57-ą vietą (1 min. 58,77 sek.).

Nesėkmingai pasaulio taurės etapas susiklostė Rūtai Meilutytei. Pajėgiausią šalyje plaukikę išmušė iš vėžių išvakarėse skirta diskvalifikacija 200 m plaukimo krūtine rungtyje, todėl perpus trumpesnės distancijos atrankoje ji užėmė 9-ą vietą bei nepateko į finalą – 1 min. 08,20 sek.

200 m peteliške Deividas Margevičius įveikė per 1 min. 56,13 sek. ir atrankoje buvo 12-as, tuo tarpu Erikas Kapočius distancijoje užtruko 2 min. 12,27 sek., tai – 31-as rezultatas.

Dalyvavusi 200 m plaukimo nugara atrankoje į finalą neprasimušė Ieva Jacevičiūtė, likusi 9-a – 2 min. 21,65 sek.

Andrius Šidlauskas 50 m plaukimo krūtine rungtį baigė 15-as – 27,26 sek.

100 m nugara Gytis Stankevičius įveikė per 53,26 sek., pasiekdamas 18-ą rezultatą, Alanas Tautkus buvo 30-as (55,93 sek.), o Arijus Pavlidi – 33-as (56,88 sek.)

Tokio paties nuotolio plaukime laisvu stiliumi viena po kitos atrankoje išsirikiavo dvi lietuvaitės – Neringa Černiauskaitė (26,46) sek. ir Meda Kulbačiauskaitė (26,53 sek.), užėmusios, atitinkamai, 33-ą ir 34-ą vietas.

Taip pat dvi vietas iš eilės 400 m plaukime laisvu stiliumi užėmė Viktė Labanauskaitė (4 min. 27,78 sek.) ir N.Černiauskaitė (4 min. 36,02 sek.). Merginoms atiteko 21-a ir 22-a vietos.

Tuo tarpu 100 m peteliške plaukime jau trys Lietuvos plaukikės bendroje įskaitoje buvo viena po kitos. Nuotolį įveikusi per 1 min. 05,07 sek. M.Kulbačiauskaitė buvo 26-a, laipteliu žemiau įsikūrė Dominyka Rapšytė – 1 min. 05,34 sek., o 28-a vieta atiteko I.Jacevičiūtei – 1 min. 07,11 sek.

Antroje rungtyje dalyvavęs E. Kapočius 400 m kompleksiniu būdu atplaukė 10-as – 4 min. 34,39 sek.

Trečiasis pasaulio taurės etapas vyks Eindhovene (Nyderlandai) rugpjūčio 11–12 d. Jame Lietuvai atstovaus vienintelė R.Meilutytė.

„Nauja diena“: ką rodo Lietuvoje vykstančios karinės pratybos?