Spalvinga Lietuvos sporto savaitė: „Sūduvos“ žygdarbiai ir Andriaus Gudžiaus auksas

Praėjusią savaitę Lietuva su didelėmis pergalėmis sveikino Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkus ir disko metiką Andrių Gudžių. „Sūduva“ tapo vos antruoju Lietuvos klubu, Europos lygos atrankoje nužygiavusiu iki atkrintamojo etapo, o A.Gudžius – antruoju Lietuvos lengvaatlečiu, iškovojusiu pasaulio pirmenybių aukso medalį.

A.Gudžius tapo pasaulio čempionu.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 A.Gudžius tapo pasaulio čempionu.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 7, 2017, 1:33 PM, atnaujinta Aug 7, 2017, 1:34 PM

Šios pergalės nustelbė net ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės startą. Krepšininkai sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, per kurias prie nacionalinės komandos vairo debiutavo Dainius Adomaitis

Praėjusią savaitę buvo ir kitų įvykių: tenisininkas Laurynas Grigelis iškovojo dar vieną dvejetų titulą, o Lietuvos 18-mečių vaikinų krepšinio rinktinė laimėjo Europos čempionato bronzos medalius.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 1 d. Teniso turnyro Čendu (Kinija; „ATP Challenger“) pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo britui Jamesui Wardui 6:7, 6:7. Nuo birželio vidurio R.Berankis pralaimėjo penkis mačus iš eilės.

Rugpjūčio 2 d. Marijampolės „Sūduva“ pateko į futbolo Europos lygos atrankos atkrintamąjį etapą. Trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Sūduva“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Sion“ (Šveicarija) 1:1. Įvartį įmušė Robertas Veževičius. Pirmąsias rungtynes namie „Sūduva“ laimėjo 3:0. „Sūduva“ tapo vos antruoju per visą istoriją Lietuvos klubu, kuriam Europos turnyre pavyko įveikti tris etapus. Kitame etape „Sūduva“ rugpjūčio 17 ir 25 d. žais su Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija).

Rugpjūčio 2 d. Plaukimo pasaulio taurės etape Maskvoje Rūta Meilutytė užėmė antrąją vietą 50 m plaukimo krūtine varžybose. Ją aplenkė jamaikietė Alia Atkinson.

Rugpjūčio 3 d. Herninge (Danija) Europos dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 17-ąją vietą.

Rugpjūčio 3 d. Futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Trakai“ išvykoje pralaimėjo Tetovo „Shkendija“ (Makedonija) 0:3. Pirmąsias rungtynes „Trakai“ laimėjo tik 2:1, todėl nepateko į kitą etapą.

Rugpjūčio 4 d. Teniso turnyro Liberece (Čekija; „ATP Challenger“) ketvirtfinalyje Laurynas Grigelis pralaimėjo čekui Vaclavui Šafranekui.

Rugpjūčio 4 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose šios vasaros draugiškose rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Lenkiją 59:58. Tai buvo pirmosios Dainiaus Adomaičio rungtynės Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose ir 100-osios Jono Valančiūno rungtynės vyrų rinktinėje.

Rugpjūčio 5 d. Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru tapo teniso turnyro Liberece (Čekija; „ATP Challenger“) dvejetų varžybų nugalėtojais. L.Grigelis iškovojo antrąjį šį sezoną ir devintąjį karjeroje „ATP Challenger“ dvejetų titulą.

Rugpjūčio 5 d. Disko metikas Andrius Gudžius tapo pasaulio lengvosios atletikos čempionu. Jis Londone diską numetė 69,21 m ir pasiekė asmeninį rekordą. Iki šių metų pasaulio čempionu buvo tapęs tik vienas Lietuvos lengvaatletis – disko metikas Virgilijus Alekna (2003 ir 2005 m.).

Rugpjūčio 5 d. Europos dviračių sporto čempionato grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 12-ąją vietą.

Rugpjūčio 5 d. Šv.Jono Zelinoje (Kroatija) baigėsi Europos žolės riedulio čempionato trečiosios pakopos turnyras. Lietuvos moterų rinktinė užėmė trečiąją vietą, vyrų rinktinė – šeštąją vietą.

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Klaipėdoje pralaimėjo Gruzijai 70:81.

Rugpjūčio 5 d. Bratislavoje Europos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionato pusfinalyje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Serbijai 77:83.

Rugpjūčio 6 d. Trakuose baigėsi pasaulio jaunių irklavimo čempionatas. Vienintelė į finalą patekusi Lietuvos įgula Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė pavienių dviviečių varžybose užėmė ketvirtąją vietą.   Rugpjūčio 6 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate vyrų maratono varžybose Remigijus Kančys užėmė 24-ąją vietą, Ignas Brasevičius – 51-ąją. Moterų maratone Vaida Žūsinaitė užėmė 45-ąją vietą.

Rugpjūčio 6 d. Europos dviračių sporto čempionato grupinėse lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 32-ąją vietą, Paulius Šiškevičius – 79-ąją.

Rugpjūčio 6 d. Gedimino Petrausko treniruojama Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė laimėjo Europos čempionato bronzos medalius. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Lietuva nugalėjo Turkiją 97:88 (po pratęsimo). Arnas Velička buvo išrinktas į turnyro geriausių krepšininkų penketą.