Airinė Palšytė – pasaulio čempionato finale

Airinė Palšytė puikiai susitvarkė su įtampa ir užtikrintai įveikė pasaulio lengvosios atletikos čempionato atranką. Šuolininkei į aukštį ketvirtadienį net nereikėjo įveikti finalo normatyvo – 1,94 m aukštyje iškeltos kartelės. A.Palšytei vietą finale garantavo 1,92 m aukščio kartelė. Sportininkės rezultatas atrankoje buvo šeštas.

A.Palšytė pateko į finalą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 A.Palšytė pateko į finalą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 10, 2017, 9:00 PM, atnaujinta Aug 10, 2017, 11:44 PM

1,94 m aukščio kartelės įveikti nereikėjo nė vienai sportininkei.

Finalas vyks šeštadienį per vakarinę sesiją (21 val. 05 min.)

Bandymai

A.Palšytė iš pirmojo karto įveikė 1,80 m kartelę. Lietuvos sportininkė lengvai įveikė ir 1,85 m aukštį. A.Palšytė buvo nusiteikusi nuožmiai. 1,89 m kartelė irgi buvo įveikta galingai šokant į viršų.

Į 1,92 m aukštį iškelta kartelė visgi patampė A.Palšytės nervus. Lietuvos sportininkė kartelės neįveikė iš pirmojo karto, bet antrasis šuolis buvo užtikrintas.

***

A.Palšytė – antroji Lietuvos medalių viltis, nors sportininkė pati atskleidė, kad į pasaulio čempionatą Londone atvyko ne pačios geriausios formos.

Šiemet 25 metų kaunietė tapo Europos uždarų patalpų čempione, taip dar labiau sukeldama viltis.

Sportininkei šiemet pavyko įveikti 2 metrų kartelę, tačiau A.Palšytei vėliau problemų pridarė patirta trauma.

2017 metų Europos uždarų patalpų čempione A.Palšytei auksą atnešė šuolis per 2 metrų ir 1 centimetro aukštyje buvusią kartelę.

Iki to šuolio A.Palšytė oficialiose varžybose aukščiausiai yra šokusi per 1,96 m kartelę. Tokį rezultatą užfiksuoti pavyko per 2016 metų Europos čempionatą ir tų pačių metų pasaulio uždarų patalpų čempionatą.