Airinė Palšytė pasaulio čempionate Londone liko be medalio

Po traumos atsigaunanti šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate liko be medalio. 25 metų lietuvė neįveikė 195 cm aukščio ir kartu su varžove iš Bulgarijos užėmė septintąją vietą.

Čempionatas Londone – vos antrosios A.Palšytės varžybos po traumos.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 A.Palšytės pasirodymas finale.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 12, 2017, 8:47 PM, atnaujinta Aug 12, 2017, 11:12 PM

Tai aukščiausia lietuvės pasaulio čempionate užimta vieta.

A.Palšytė be vargo, pirmuoju bandymu įveikė 184 cm, 188 cm ir 192 cm aukštį. Tačiau lietuvę sustabdė į 195 cm aukštį iškelta kartelė. Visi trys lietuvės bandymai buvo nesėkmingi.

Baigusi varžybas A.Palšytė prisėdo šalia olimpinės čempionės ispanės Ruth Beitia. 38-erių veteranė pirmoji pasitraukė iš varžybų. Ji neperšoko į 192 cm aukštį iškeltos kartelės ir užėmė 12-ąją vietą.  Po varžybų ispanė pranesė apie karjeros pabaigą.

Auksą iškovojo varžybų favorite laikyta rusė Marija Lasickienė, pirmuoju bandymu įveikusi 203 cm aukštį.

Staigmeną šiose varžybose pateikė 19-metė ukrainietė Julija Levčenko. Sportininkė peršoko į 201 cm aukštį iškeltą kartelę, net 4 cm pagerino asmeninį rekordą ir pasidabino sidabru.

Trečiąją vietą užėmė lenkė Kamila Licwinko (199 cm).

Vietą finale A.Palšytė užsitikrino peršokusi 192 cm aukštyje buvusią kartelę.

Sportininkė šiais metais tapo Europos uždarų patalpų čempione, bei įveikė 201 cm aukštį. Tiesa, vėliau lietuvę sustabdė trauma. Čempionatas Londone – vos antrosios varžybos po traumos.