Algirda Zaliauskaitė pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą

Vilniuje vyksiančio pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato moterų bendro starto lenktynėse antradienį Lietuvos atstovė Algirda Zaliauskaitė užėmė ketvirtąją vietą.

A.Zaliauskaitei iki medalio pritrūko nedaug.

Aug 22, 2017, 6:19 PM

Nugalėjo britė Emili Benhem (Emily Benham). Ji trasą įveikė per 1 val. 14 min. 41 sek. Antrąją vietą užėmė rusė Olga Šipilova Vinogradova (+1.02), trečiąją – prancūzė Gaelė Barlet (Gaelle Barlet, +1.34).

A. Zaliauskaitė nuo nugalėtojos atsiliko 2 min. 28 sek., o nuo bronzą iškovojusios prancūzės – 54 sek.

„Po paskutinio žemėlapio keitimo visas savo priešininkes mačiau netoliese, tačiau pavyti nebepavyko. Likus keliems punktams, pasivijau prancūzę, priekyje vedžiau aš, tačiau tuomet sugalvojau į punktą kirsti per mišką. Varžovė bėgti per mišką nusprendė kiek toliau, o tai buvo labiau lošiamas variantas“, – apie tai, kaip praleido progą finišo tiesiojoje dėl trečiosios vietos pakovoti su prancūze pasakojo A. Zaliauskaitė.

Kita lietuvė Gabrielė Andrašiūnienė (+5.07) užėmė septintąją vietą, Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė (+6.45) – 11-ąją, Patricija Babrauskaitė (+24.02) – 36-ąją.

Varžybose dalyvavo 49 sportininkės. Joms reikėjo įveikti beveik 25 km po raižytą Griovių miško masyvą ir 42 kartus atsižymėti kontrolės punktuose.

Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempione tapo Lietuvos atstovė Viktorija Michnovič. Ji 20,6 km distanciją su 37 kontrolės punktais ir beveik puse kilometro vertikalaus sukilimo įveikė per 1 val. 15 min. ir antrąją vietą užėmusią prancūzę Matildą Sipos (Mathilde Sipos) aplenkė 4 sek. Bronzos medalį pelnė čekė Veronika Kubinova (+1.47).

„Į pirmą punktą jau labai išsiskirstėme, o pasirinkau važiuoti ne taip kaip lyderė čekė, tad jau nežinojau kokia situacija“, – pasakojo pasaulio čempionė V. Michnovič.

Pasak sportininkės, kai įveikė keturis ratus ir reikėjo pasiimti paskutinį žemėlapį, jau buvo labai susijaudinusi.

„Rankos drebėjo, kojos drebėjo, pamačiau jau kaip atvažiuoja ir kitos dvi varžovės“, – pasakojo V. Michnovič, pridūrusi, kad neišvengusi orientavimosi klaidos, praleido prancūzę ir čekę į priekį.

Paskutinė atkarpa į finišą sportininkėms buvo sudėliota iš tokių pačių punktų. Lietuvė pasakojo, kad atitrūko kartu su prancūze ir čeke bei važiavo toliau, tik pajutusi, kad turi dar jėgų spurtavo. Likus keturiems punktams, lietuvė kartu mynė jau tik su prancūze, prieš finišo areną jai pavyko varžovės į priekį nepraleisti. Anot V. Michnovič, antrąją ir trečiąją vietas užėmusios sportininkės važiavo visą trasą kartu, kadangi visų penkių žemėlapių skaidymas sutapo.

Eglė Rubaževičiūtė (+8.09) užėmė 12-ąją vietą, Austėja Kalvaitytė (+8.23) – 13-ąją, Justė Umbrasaitė (+22.01) – 21-ąją, o Karolina Špukaitė (+42.57) – 27-ąją.

Vyrų varžybose (75 dalyviai) Jonas Maišelis užėmė 15-ąją poziciją.

Nugalėjo italas Lucas Dalavalle. Jis beveik 30 km trasą su 43 kontrolės punktais ir 700 m vertikalaus sukilimo įveikė per 1 val. 20 min. 4 sek. Sidabras atiteko šveicarui Simonui Braendliui (+2 sek.), o bronza – rusui Ruslanui Gricanui (+2 sek.).

J. Maišelis nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 11 sek.

Donatas Mickus (+3.20) užėmė 18-ąją vietą, Regimantas Kavaliauskas (+6.22) – 28-ąją, Julius Juodišius (+7.43) – 34-ąją, o Petras Andrašiūnas (+11.47) – 45-ąją. Viliui Stankevičiui dėl techninių problemų trasos finišo pasiekti nepavyko.

Jaunimo (iki 20 metų) vaikinų grupėje (48 dalyviai) Lietuvos atstovas Ignas Ambrazas užėmė dešimtąją vietą. Mūsų šalies orientacininkas 27 km distanciją su 39 kontrolės punktais įveikė per 1 val. 21 min. 29 sek. ir nuo nugalėtoju tapusio dano Thomaso Steinthalo (1 val. 17 min. 38 sek.) atsiliko 3 min. 51 sek.

Sidabro ir bronzos medalius iškovojo Čekijos sportininkai Janas Hašekas (+4 sek.) ir Martinas Kanta (+5 sek.).

Kitas lietuvis Nojus Kalvaitis (+7.21) užėmė 16-ąją vietą, Martynas Jurgaitis (+10.33) – 19-ąją, Ąžuolas Macijauskas (+13.58) – 27-ąją, Kasparas Šulčys (+15.19) – 32-ąją, o Dovydas Šinkevičius (+20.45) – 36-ąją.

Bendro starto lenktynės vyko raižytame miško masyve netoli Pilaitės mikrorajono – Salotės ir Pasakų parko miškuose. Renginio centras buvo įrengtas šalia Salotės ežero paplūdimio.

Trečiadienį sportininkai varžysis estafetėse.