Fiasko Čekijoje: medalių nelaimėjo nei olimpiniai prizininkai, nei H. Žustautas

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Račicėse (Čekija) šeštadienį dėl medalių kovojo net penki Lietuvos atstovai. Tačiau nė vienam jų užlipti ant prizininkų pakylos nepavyko.

Nei H.Žustautas, nei baidarių ir kanojų irkluotojai medalių nepelnė.<br>T.Bauro nuotr.

Aug 26, 2017, 3:11 PM, atnaujinta Aug 26, 2017, 3:20 PM

200 metrų dviviečių baidarių finale Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas buvo laikomi vienais favoritų, tačiau bronziniai Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai netikėtai liko be medalių.

Jie distanciją įveikė per 32.067 sek. ir užėmė devintąją vietą.

Planetos čempionais tapo vengrai Balaszas Birkasas ir Markas Balaska (30,912), aplenkę ispanus Cristianą Torro ir Carlosą Garrote (31,278) bei serbus Marko Novakovičių ir Nebojsą Grujičių (31,451).

Šiemet įspūdingą sportinę formą rodantis 23-ejų Europos čempionas Henrikas Žustautas irgi liko tuščiomis.  Vyrų vienviečių kanojų 200 m sprinto finale distanciją įveikė per 39.083 sek. ir užėmė kuklią septintąją vietą.

Aukso medalis atiteko baltarusiui Artiomui Kozyriui (38,161), sidabras – gruzinui Zazai Nadiradzei (38,439), bronza – Irano atstovui Adeliui Mojallalimoghadamui (38,605).

Olimpine tapusios 1000 metrų dviviečių baidarių rungties finale kovoję Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas taip pat užėmė septintąją vietą.

Čempionais tapo serbai Milenko Žoričius ir Marko Tomičevičius (3:08.647), aplenkę slovakus Peterį Gellei ir Adamą Boteką (3:10.725) bei čekus Danielį Havelą bei Jakubą Špicarą (3:10.853).