Lietuvos sporto savaitė: varžybų gausoje – daugybė puikių pasirodymų

Plaukikas Danas Rapšys ir dziudo imtynininkė Santa Pakenytė pildė Lietuvos taupyklę Taipėjaus universiadoje, Justinas Kinderis iškovojo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronzos medalį, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai atsitrenkė į Bulgarijos čempionų barjerą Europos lygos turnyre,

Puikiais pasirodymais universiadoje džiugino Lietuvos sportininkai <br> Lrytas.lt fotokoliažas
 Lietuvos rinktinė pirmadienio vidurdienį išvyko į Izraelį<br> J.Stacevičiaus nuotr.
 E.Petrauskui nepasisekė pasaulio čempionate<br> Reuters/Scanpix nuotr.
"Žalgirio" komanda pateko į LFF taurės pusfinalį<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 28, 2017, 2:23 PM, atnaujinta Aug 28, 2017, 2:41 PM

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė prarado Luką Lekavičių ir pasirengimą Europos pirmenybėms baigė pralaimėjimu čempionės vardą ginsiančiai Ispanijai, Lietuvos futbolo taurės turnyre paaiškėjo pusfinalio dalyviai, Evaldas Petrauskas jau pirmajame rate pasitraukė iš pasaulio bokso čempionato, o pasaulio imtynių bei baidarių ir kanojų čempionatuose geriausi Lietuvos sportininkai ženkliai atsiliko nuo nugalėtojų.

Tai – svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 21 d. Plaukikas Danas Rapšys laimėjo Taipėjaus universiados bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą plaukdamas 100 m nugara.

Rugpjūčio 21 d. Paryžiuje pasaulio imtynių čempionate Vilius Laurinaitis užėmė aštuntąją vietą (graikų-romėnų imtynės; iki 98 kg). Tai – geriausias Lietuvos imtynininkų rezultatas pasaulio čempionate. Eividas Stankevičius (iki 85 kg) užėmė 19-ąją vietą, Paulius Galkinas (iki 75 kg) – 24-ąją.

Rugpjūčio 22 d. Pasaulio imtynių čempionate Justas Petravičius (graikų-romėnų imtynės; iki 59 kg) užėmė 14-ąją vietą, Mantas Knystautas (iki 130 kg) – 16-ąją, Kristupas Šleiva (iki 66 kg) – 21-ąją.

Rugpjūčio 22 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su Simu Galdiku. Jis praėjusį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“, o į „Neptūną“ grįžo po pusantrų metų pertraukos.

Rugpjūčio 22 d. LEU studentas Danas Rapšys tapo Taipėjaus universiados čempionu. Jis laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas.

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomatis paskelbė galutinį dvyliktuką, kuris vyks į Europos čempionatą. Paskutinieji iš kandidatų sąrašo išbraukti Adas Juškevičius ir Evaldas Kairys.

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderis Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Kauno „Stumbru“ 1:1. Artimiausi persekiotojai „Trakai“ namie nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ 2:0 ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų. Per 23 turus „Žalgiris“ iškovojo 51 tašką, 22 rungtynes žaidę „Trakai“ – 44 taškus. Trečiąją vietą užimanti Marijampolės „Sūduva“ per 19 rungtynių surinko 32 taškus. Kitas turas vyks rugsėjo 13 d., po Lietuvos rinktinės rungtynių.

Rugpjūčio 22 d. Tbilisyje moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyro pirmosiose rungtynėse Šiaulių „Gintra-Universitetas“ nugalėjo Bardejovo „Partizan“ (Slovakija) 4:0.

Rugpjūčio 23 d. Pasaulio imtynių čempionate Giedrė Blekaitytė (iki 58 kg) užėmė 10-ąją vietą.

Rugpjūčio 23 d. JAV atvirojo teniso čempionato atrankos pirmajame rate Laurynas Grigelis pralaimėjo slovakui Lukašui Lacko 3:6, 4:6.

Rugpjūčio 23 d. Dziudo imtynininkė Santa Pakenytė laimėjo Taipėjaus universiados bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą atviroje svorio kategorijoje.

Rugpjūčio 23 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Šiauliuose nugalėjo Islandiją 84:62. Lukas Lekavičius per šias rungtynes patyrė pėdos traumą, dėl kurios negalės žaisti Europos čempionate. Vietoj jo į rinktinę sugrąžintas Adas Juškevičius.

Rugpjūčio 24 d. Pasaulio imtynių čempionate Danutė Domikaitytė (iki 69 kg) užėmė 14-ąją vietą.

Rugpjūčio 24 d. Futbolo Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo atsakomosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie sužaidė lygiosiomis su Razgrado „Ludogorec“ 0:0. „Sūduva“ pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo 0:2, todėl į grupių etapą pateko „Ludogorec“.

Rugpjūčio 25 d. Hamburge pasaulio bokso čempionate Evaldas Petrauskas (iki 64 kg) pirmajame etape pralaimėjo kanadiečiui Arturui Bijarslanovui. E.Petrauskas pasaulio čempionate buvo vienintelis Lietuvos atstovas.

Rugpjūčio 25 d. Pasaulio imtynių čempionate Edgaras Voitechovskis (laisvosios imtynės; iki 86 kg) užėmė 18-ąją vietą.

Rugpjūčio 25 d. Danas Rapšys laimėjo trečiąjį Taipėjaus universiados medalį. Jis užėmė pirmąją vietą 200 m plaukimo nugara varžybose.

Rugpjūčio 25 d. Moterų futbolo Čempionių lygos atrankos rungtynėse Šiaulių „Gintra-Universitetas“ nugalėjo Kutaisio „Martve“ (Gruzija) 6:0.

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė paskutinėse draugiškose rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Ispanijai 78:79. Ruošdamasi Europos čempionatui Lietuvos rinktinė žaidė devynerias rungtynes, per kurias iškovojo keturias pergales.

Rugpjūčio 26 d. Račicuose pasaulio baidarių ir kanojų čempionate Henrikas Žustautas užėmė septintąją vietą vienviečių kanojų 200 m lenktynėse, Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas – septintąją vietą dviviečių baidarių 1000 m lenktynėse, Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas – devintąją vietą dviviečių baidarių 200 m lenktynėse.

Rugpjūčio 26 d. Justinas Kinderis iškovojo Kaire vykusio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronzos medalį. Pasaulio čempionu tapo korėjietis Jinas-hwa Jungas. J.Kinderis pasaulio čempionato asmeninių varžybų prizininku tapo trečią kartą (jis 2010 m. laimėjo bronzą, 2013 m. – auksą).

Rugpjūčio 26 d. Oberkorne (Liuksemburgas) UEFA salės futbolo taurės preliminaraus etapo grupės turnyre Kauno „Vytis“ užėmė trečiąją vietą (1 taškas per 3 rungtynes) ir nepateko į kitą etapą.

Rugpjūčio 26 d. Vilniuje įvyko mačas dėl bokso vidutinės svorio kategorijos Baltijos čempiono vardo pagal IBF versiją, kuriame Virgilijus Stapulionis nugalėjo rusą Pavelą Mamontovą.

Rugpjūčio 26-27 d. Įvyko Lietuvos futbolo federacijos taurės ketvirtfinalio rungtynės. Jose Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Panerį“ 8:0, Kauno „Stumbras“ svečiuose – „Jonavą“ 5:3, Vilniaus „Vytis“ svečiuose – „Panevėžį“ 1:0 ir Marijampolės „Sūduva“ namie – „Trakus“ 4:1. Nugalėtojai pateko į pusfinalį.

Rugpjūčio 27 d. Pasaulio baidarių ir kanojų čempionate Lietuvos keturvietės baidarės įgula 500 m lenktynėse užėmė devintąją vietą.

Rugpjūčio 27 d. Taline ledo ritulio Baltijos Iššūkio taurės turnyre Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Latvijos klubų rinktinei 1:13, Estijos rinktinei 2:3 ir „Hammarby“ klubui (Švedijos trečioji lyga) 1:7.

Rugpjūčio 27 d. Taipėjaus universiados vaikinų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos studentų rinktinė nugalėjo Argentiną 72:70.

Rugpjūčio 27 d. Helsinkyje finišavo „Baltic Chain“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo norvegas Hermanas Dahlis („Sparebanken Sor“). Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Venantas Lašinis („Staki-Technorama“) užėmė devintąją vietą. Lenktynės rugpjūčio 24 d. prasidėjo Vilniuje, per keturias dienas buvo surengti keturi etapai, vykę Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje.

Rugpjūčio 27 d. Disko metikas Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą Berlyne vykusiame lengvosios atletikos turnyre („World Challenge Meeting“). Jis diską numetė 66 m 60 cm. Nugalėtoju tapo lenkas Piotras Malachowskis (67 m 18 cm).

Rugpjūčio 27 d. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybose olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 12-ąją vietą, Lina Batulevičiūtė – 31-ąją vietą.