Lietuvos sporto savaitė: medaliai, sutriuškinimai ir krepšinio rinktinės kalneliai

Praėjusią savaitę Lietuva pasinėrė į krepšinio aistras. Mūsų šalies rinktinė pradėjo kovas Europos pirmenybėse, kuriose startavo pralaimėjimu gruzinams, bet greitai po jo atsitiesė ir pataisė nuotaiką dviem pergalėmis prieš izraeliečius ir italus.

Praėjusią savaitę kovojo tiek futbolo, tiek krepšinio rinktinės<br> Lrytas.lt fotokoliažas
 Lietuvos rinktinė nusileido škotams<br> M.Ambrazo nuotr.
 Lietuvos studentų krepšinio rinktnė grįžo su auksu<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 4, 2017, 1:32 PM, atnaujinta Sep 4, 2017, 1:36 PM

Daug prastesnė buvo futbolininkų nuotaika – juos pasaulio čempionato atrankos mače sutriuškino škotai.

Krepšinio ir futbolo rinktinių mūšiai užgožė kitus įvykius. O jų netrūko: studentų krepšinio rinktinė ir lengvaatletė Airinė Palšytė papildė Lietuvos kraitį Taipėjaus universiadoje, pasaulio lengvosios atletikos čempionas Andrius Gudžius laimėjo Deimantinės lygos baigiamąjį etapą, Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės pateko į pagrindinį Čempionių lygos etapą, tenisininkas Laurynas Grigelis iškovojo jubiliejinį 20-ąjį titulą, kitas tenisininkas Ričardas Berankis jau pirmajame rate iškrito iš JAV atvirojo čempionato, o dziudo imtynininkai skaičiavo nesėkmes pasaulio čempionate.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 28 d. Kaire pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato estafetės varžybose Justinas Kinderis ir Lina Batulevičiūtė užėmė dešimtąją vietą.

Rugpjūčio 28 d. Lengvaatletė Airinė Palšytė iškovojo Taipėjaus universiados bronzos medalį. 2015 m. universiados čempionė A.Palšytė užėmė trečiąją vietą šuolių į aukštį varžybose (191 cm). Čempione tapo ukrainietė Oksana Okuneva.

Rugpjūčio 28 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dėl lėktuvo gedimo neišskrido į Tel Avivą, kur vyksta Europos čempionato pirmojo etapo varžybos. Skrydis nukeltas į rugpjūčio 29 d.

Rugpjūčio 28 d. Tbilisyje moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyro paskutinėse trečiosiose rungtynėse Šiaulių „Gintra-Universitetas“ nugalėjo Izmyro „Konak“ (Turkija) 3:1. „Gintra-Universitetas“ surinko 9 taškus, užėmė pirmąją vietą grupėje ir antrą kartą istorijoje pateko į pagrindinį turnyrą.

Rugpjūčio 29 d. Zagrebe lengvosios atletikos Hanžekovičiaus atminimo turnyre („IAAF World Challenge“) Dovilė Dzindzaletaitė užėmė trečiąją vietą trišuolio varžybose (13 m 95 cm).

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos studentų krepšinio rinktinė laimėjo Taipėjaus universiados aukso medalius. Tomo Masiulio treniruojami lietuviai finale nugalėjo JAV 85:74.

Lietuva universiadoje iškovojo 7 medalius (3 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos). Tris medalius laimėjo plaukikas Danas Rapšys (2 aukso, 1 bronzos), du – dziudo imtynininkė Santa Pakenytė (1 sidabro, 1 bronzos), vieną – lengvaatletė Airinė Palšytė (bronzos).

Rugpjūčio 30 d. Vilniaus miesto savivaldybė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubui skyrė po 500 tūkst. eurų.

Rugpjūčio 30 d. JAV atvirojo teniso čempionato pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo prancūzui Adrianui Mannarino 2:6, 4:6, 2:6. Mačas turėjo vykti antradienį, bet dėl lietaus buvo nukeltas į trečiadienį. R.Berankis šiais metais dalyvavo trijuose Didžiojo kirčio turnyruose, bet juose nelaimėjo nė vieno mačo.

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Tel Avive pirmosiose Europos čempionato rungtynėse pralaimėjo Gruzijai 77:79.

Rugsėjo 1 d. Andrius Gudžius tapo lengvosios atletikos Deimantinės lygos baigiamojo etapo nugalėtoju. Briuselyje vykusiose varžybose pirmąją vietą užėmęs A.Gudžius diską numetė 68,16 m.

Rugsėjo 1 d. Lietuvos futbolo rinktinė Vilniuje pasaulio čempionato atrankos rungtynėse pralaimėjo Škotijai 0:3. Lietuva per 7 turus iškovojo 5 taškus ir F grupėje tarp šešių komandų užima penktąją vietą.

Rugsėjo 2 d. Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionais tapo Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė bei Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius.

Rugsėjo 2 d. Budapešte pasaulio dziudo čempionate Santa Pakenytė svorio kategorijos nuo 78 kg varžybas baigė aštuntfinalyje. Visi kiti Lietuvos sportininkai (trys vyrai ir viena moteris) pralaimėjo pirmąsias imtis.

Rugsėjo 2 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato rungtynėse nugalėjo Izraelį 88:73.

Rugsėjo 2 d. Rankinio EHF taurės pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ namie sužaidė lygiosiomis su Zagrebo „Dubrava“ 36:36.

Rugsėjo 3 d. Krušvicoje (Lenkija) Europos jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate Lietuvos keturvietės be vairininko įgula laimėjo sidabro medalius.

Rugsėjo 3 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Brašove (Rumunija; „ITF Futures“) finale nugalėjo argentinietį Franco Agamenone 6:2, 6:2. L.Grigelis iškovojo pirmąjį titulą šiais metais ir 20-ąjį karjeroje.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato rungtynėse nugalėjo Italiją 78:73.