Lietuvos duetai pasaulio irklavimo čempionate – per plauką nuo medalių

Pasaulio irklavimo čempionate Sarasotoje (JAV) geriausi planetos irkluotojai pratęsė kovą dėl aukščiausių apdovanojimų. Tarp jų buvo ir duetai iš Lietuvos. Abu jie liko per plauką nuo medalių.

Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė pasaulio irklavimo čempionate<br> Virgaudo Leknicko nuotr.

2017-10-01 17:40, atnaujinta 2017-10-01 19:09

Vyrų porinių dviviečių finale varžėsi olimpiniai vicečempionai – Mindaugo Griškonio ir Sauliaus Ritterio duetas. Distanciją lietuviai įveikė per 6 min 12,58 sek. ir iškovojo ketvirtąją vietą.

Čempionais tapo Naujosios Zelandijos atstovai, distanciją įveikę per 6 min 10, 07 sek. Antri liko lenkai (6 min 10,66 sek.), treti – italai, kurie lietuvius aplenkė kiek daugiau nei sekunde (6 min 11,33 sek.).

Moterų porinių dviviečių finale varžėsi Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Lietuvės 2 kilometrų distanciją nuirklavo per 6min.  51,30 sek. ir taip pat iškovojo ketvirtąją vietą.

Pirmąją vietą čia, kaip ir vyrų irklavime, iškovojo Naujosios Zelandijos duetas. Distanciją irkluotojos įveikė per 6 min 45, 08 sek. Antros liko amerikietės (6 min 46,57 sek.), trečios – australės (6 min 49,76 sek.).

Be medalių lietuviai pasaulio čempionate neliko, kadangi šeštadienio vakarą labai sėkmingą pasirodymą surengė vyrų porinė keturvietė, kurią irklavo Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Jie iškovojo aukso medalius.

Nors pirmoji 2000 metrų distancijos dalis lietuviams buvo sunkoka, antrąją trasos dalį jie pademonstravo puikią ištvermę, pavijo lyderius, trasos gale išsiveržė į priekį, o galiausiai, finišavo per 5 min. 43,1 sek. ir artimiausius varžovus britus aplenkė beveik dvejomis sekundėmis.