Lietuvos sporto savaitė: naujas Lietuvos futbolo vadas, irkluotojų auksas ir rankininkių sensacija

Lietuvos irkluotojai iškovojo pasaulio čempionato aukso medalius keturviečių valčių varžybose, moterų rankinio rinktinė sensacingai iškovojo lygiąsias per Europos čempionato atrankos rungtynes Vokietijoje, šalies futbolo federacija išsirinko naują vadovą, o nacionalinėse pirmenybėse antausius gavo ir Lietuvos futbolo čempionas Vilniaus „Žalgiris“, ir Lietuvos krepšinio čempionas Kauno „Žalgiris“.

T.Danilevičius
Tomas Danilevičius Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas.<br>L.Brundzos nuotr.
Scotland's Scott Brown (R) tackles Lithuania's Tomas Danilevičius during their Euro 2008 Group B qualifying soccer match at Hampden Park stadium in Glasgow September 8, 2007. REUTERS/David Moir (BRITAIN)
Ričardas  Berankis<br>T.Bauro nuotr.
Ričardas Berankis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2017-10-02 11:47, atnaujinta 2017-10-02 11:51

Tai – svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 25 d. Albenoje (Bulgarija) pasibaigusiame Europos jaunių (iki 16 m.) bokso čempionate lietuviai iškovojo du medalius: Aleksandras Trofimčukas – sidabro (iki 70 kg), Romanas Kudriavecas – bronzos (iki 63 kg).

Rugsėjo 25 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas sudarė sutartį su buvusiu Graikijos rinktinės žaidėju Louku Mavrokefalidžiu.

Rugsėjo 25 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis pakilo iš 177-osios į 164-ąją vietą. Laurynas Grigelis užima 253-iąją vietą, Lukas Mugevičius – 575-ąją vietą.

Rugsėjo 27 d. Taškus prarado futbolo A lygos lyderis Vilniaus „Žalgiris“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis 1:1 su Klaipėdos „Atlantu“. Lietuvos taurės laimėtojas Kauno „Stumbras“ išvykoje pralaimėjo „Trakams“ 0:1. Po 26 turų lygoje pirmauja „Žalgiris“ (58 taškai), „Trakai“ (48 taškai) ir Marijampolės „Sūduva“ (44 taškai per 23 rungtynes).

Rugsėjo 27 d. Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse tarp praėjusio sezono prizininkų Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 97:81.

Rugsėjo 27 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Oldenburge sužaidė lygiosiomis 26:26 su Vokietija.

Rugsėjo 28 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Orleane („ATP Challenger“) aštuntfinalyje pralaimėjo prancūzui Nicolas Mahut 2:6, 1:6.

Rugsėjo 28 d. Pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje patyrė čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, išvykoje nusileidęs Klaipėdos „Neptūnui“ 64:73.

Rugsėjo 29 d. Lietuvos beisbolo čempionato finalo serijoje „Minsk“ nugalėjo Kauno „Lituanicą“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo „Vilnius“.

Rugsėjo 30 d. Lietuvos vyrų porinės keturvietės valties įgula laimėjo pasaulio irklavimo čempionato aukso medalius. Sarasotoje (Florida, JAV) vykusiose varžybose nugalėtojais tapo Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius.

Rugsėjo 30 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) neeilinėje konferencijoje Kaune LFF prezidentu išrinktas Tomas Danilevičius. Jis buvo vienintelis kandidatas ir per rinktimus gavo 83 iš 87 balsų. T.Danilevičius pakeitė gegužės mėnesį atsistatydinusį Edviną Eimontą.

Spalio 1 d. Pasaulio irklavimo čempionate Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė bei Saulius Ritteris ir Midaugas Griškonis porinių dviviečių varžybose užėmė ketvirtąją vietą.

Spalio 1 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Alytuje pralaimėjo Ispanijai 17:24.