Pasaulio sporto savaitė: tolstantis L.Hamiltonas ir permainos „Bayern“ klube

Lewisas Hamiltonas dar labiau nutolo nuo Sebastiano Vettelio „Formulės-1“ pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje, Vokietijos futbolo čempionas Miuncheno „Bayern“ atleido trenerį, dėl Katalonijoje kilusios sumaišties „Barcelona“ futbolininkai Ispanijos lygos rungtynes žaidė be žiūrovų, Serbijos tinklininkės tapo Europos čempionėmis, o Italijos sportininkai susižėrė daugiausiai medalių pasaulio irklavimo čempionate.

Carlo Ancelotti  <br>AP nuotr.
Carlo Ancelotti <br>AP nuotr.
Čempiono titulą ginantis Lewisas Hamiltonas <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 2, 2017, 12:20 PM, atnaujinta Oct 2, 2017, 12:28 PM

Tai – įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 26 d. JAV Federalinis tyrimų biuras (FBI) paskelbė, kad pareiškė įtarimus kyšininkavimu keturiems universitetų krepšinio komandų treneriams bei dar šešiems su byla susijusiems asmenims. Jie įtariami papirkinėję į universitetus kviečiamus krepšininkus.

Rugsėjo 26-27 d. Sužaistos futbolo Čempionų lygos antrojo turo rungtynės, kuriame net 7 iš 16 rungtynių baigėsi trijų įvarčių ar didesniu skirtumu (didžiausiu skirtumu laimėjo „Basel“, namie nugalėjęs Lisabonos „Benfica“ 5:0), pergales iškovojo keturios iš penkių Anglijos komandų bei visos trys Italijos komandos, o pralaimėjimus patyrė visos trys Vokietijos komandos. Per du turus po 6 taškus iškovojo „Manchester United“, „Manchester City“, Londono „Chelsea“, Londono „Tottenham Hotspur“, „Barcelona“, Madrido „Real“, Paryžiaus PSG ir Stambulo „Bešiktaš“.

Rugsėjo 27 d. Tbilisyje šachmatų pasaulio taurės finale armėnas Levonas Aranianas nugalėjo kiną Ding‘ą Lirenį 4:2. L.Aranianas tapo pirmuoju šachmatininku dukart iškovojusiu pasaulio taurę (turnyras rengiamas kas dvejus metus nuo 2005 m.).

Rugsėjo 28 d. Miuncheno „Bayern“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu italu Carlo Ancelotti ir laikinuoju treneriu paskyrė buvusį C.Ancelotti padėjėją prancūzą Willy Sagnolį. Sprendimas priimtas po to, kai „Bayern“ išvykoje pralaimėjo Čempionų lygos rungtynes Paryžiaus PSG 0:3.

Rugsėjo 30 d. Prancūzijos futbolo lygos rungtynės tarp „Amiens“ ir „Lille“ nutrauktos tribūnoje nugriuvus apsauginei užtvarai. Per nelaimę, kuri įvyko 16-ąją min. „Lille“ komandai įmušus pirmąjį įvartį, sužeisti apie 30 sirgalių.

Rugsėjo 30 d. Vuhanio atvirojo teniso čempionato („WTA Premier 5“) finale prancūzė Caroline Garcia nugalėjo australę Ashleigh Barty 6:7, 7:6, 6:2.

Spalio 1 d. Sepange „Formulės-1“ pasaulio čempionato Malaizijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Antrąją vietą užėmęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) liko bendrosios įskaitos lyderiu. Jis surinko 281 tašką ir likus penkiems etapams iki sezono pabaigos 34 taškais lenkia antrąją vietą užimantį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“).

Spalio 1 d. Ispanijos futbolo lygos vadovybė nepatenkino „Barcelona“ futbolo klubo prašymo nukelti rungtynes su „Las Palmas“ klubu dėl Katalonijoje vykstančių neramumų. „Barcelona“ nusprendė žaisti be žiūrovų ir pasiekė pergalę 3:0. Ispanijos lygoje per 7 turus 21 tašką iškovojusi „Barcelona“ užima pirmąją vietą, o artimiausią persekiotoją „Sevilla“ lenkia 5 taškais.

Spalio 1 d. Italijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 2:2. Po 7 turų vienvaldžiu lyderiu tapo 21 tašką iškovojęs „Napoli“, „Juventus“ ir Milano „Inter“ turi po 19 taškų ir dalijasi antrąją vietą.

Spalio 1 d. Baku Europos moterų tinklinio čempionato finale Serbija nugalėjo Nyderlandus 3:1. Bronzos medalius laimėjo Turkija. Serbija čempione tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2011 m.), Nyderlandai finale pralaimėjo antrą kartą iš eilės. Čempionės vardą gynusi Rusija iškrito ketvirtfinalyje.

Spalio 1 d. Kolorado Springse Šiaurės ir Centrinės Amerikos vyrų tinklinio čempionato finale JAV nugalėjo Dominikonų Respubliką 3:0. Bronzos medalius laimėjo Kanada. JAV čempione tapo devintąjį kartą per 25 turnyrus. Čempionate nedalyvavo Kuba, kuri iki tol laimėjo medalius visuose 24 turnyruose.

Spalio 1 d. Sarasotoje (Florida, JAV) baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (3 aukso, 3 sidabro, 3 bronzos). Aštuonviečių valčių lenktynes laimėjo Vokietijos vyrai ir Rumunijos moterys, vienviečių – čekas Ondrejus Synekas ir šveicarė Jeannine Gmelin.